V rieke Rimava sa topili diviaky, museli ich odstreliť

V rieke Rimava medzi Rimavskými Janovcami a Pavlovcami zachraňovali počas víkendu diviaky. Tie sa splašili pri výstreloch z neďalekej poľovačky, dva z nich skončili vo vode. Podľa informácií Erika Piatera z krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), topiace sa diviaky nahlásili policajti z Jesenského v sobotu popoludní. Boli prepadnuté v ľade v strede rieky, podľa Piatera sa nevedeli svojimi silami dostať z preboreného ľadu cez zamrznutú rieku na breh.

“Po konzultácii s členmi poľovného združenia a políciou bolo konštatované, že zvieratá sú natoľko vyčerpané a podchladené, že nemajú šancu na prežitie v prírode a tak bol vykonaný ich odstrel,” uviedol pre Rimava.sk Piater. Ako doplnil, po odstrele príslušníci HaZZ prezlečení v potápačskom neopréne divú zver priviazali na lano a vytiahli na breh, kde boli odovzdané poľovnému združeniu.

Zdroj: Rimava.sk

Najnovšie články

FOTO/VIDEO: Klenovskú Rontouku zakončili folkloristi veľkolepým predstavením, zapísala sa aj do knihy rekordov
Víkend plný spevu, tanca, dobrého jedla a silných emócií z výkonov folkloristov. Taká bola Klenovská Rontouka. Ďalej...
Rozhodcovia z rimavskosobotských klubov sa vrátili z majstrovstiev Európy 2015 v puške
Rimavskosobotskí strelci sa vrátili z majstrovstiev Európy s cennými skúsenosťami. Ďalej...
KURINEC: Chystajú výmenu čerpadla na geotermálnu vodu
Ponorné čerpadlo čaká výmena. Do tej doby osvieži 25 metrový bazén, ktorý už má povolenie od hygieny. Ďalej...
MÚZEUM: Predmetom mesiaca budú keramické dlaždice, približujúce antický svet
V mesiaci júl predstaví Gemersko-malohontské múzeum zo svojej zbierky výnimočné predmety. Keramické dlaždice z Aquinca. Ďalej...
SOŠTaAP: Nie je jedno, aký výučný list či maturitu získate!? Študujte to, čo trh práce potrebuje! U nás sa to dá!
SOŠTaAP v Rim. Sobote poskytuje odbory technického a potravinárskeho zamerania, ktoré sú žiadané na trhu práce. Ďalej...
FOTO/VIDEO: To bola zábava! Na podujatí Hurá prázdniny sa súťažilo, hralo a pomáhalo dobrej veci
Hurá prázdniny! Podujatie, ktoré bolo plné detského smiechu, atrakcií, súťaží a pomoci druhým. Ďalej...

Komentáre

 1. mosquito povedal

  Tá prvá veta je úplne úžasná, citujem: “V rieke Rimava medzi Rimavskými Janovcami a Pavlovcami ZACHRAŇOVALI počas víkendu diviaky.” Diviaky sa teda podarilo zachrániť – niekoľkými výstrelmi. Tak to je naozaj úžas. A tiež sa mi nepáči, že do toho museli zasahovať príslušníci HaZZ (platení z našich daní). Poľovníci sa asi nechceli namočiť, však? Predpokladám ale, že s rozdelením mäska nemali taký problém.

 2. miLAN53 povedal

  Myslím, že v tomto prípade bolo lepšie ich odstreliť. Niežeby som mal zo strieľania zvery radosť, pochádzam síce z lesníckej rodiny, ale nestal som sa poľovníkom, pretože ma neláka zabíjať zveiratá, ale je to múdrejšie.
  Diviaky sú premnožené, na poli som aj ja nedávno videl celú čriedu. Diviak nemá u nás prirodzeného predátora, preto sa bez odstrelu ľahko premnoží – a ak jeho stavy nezredukujú poľovníci, urobí to mor, ktorý hrozí preskočiť aj na domáce ošípané – a výsledkom bude nakoniec oveľa viac uhynutých zvierat, ako pri odstrele.
  Tieto by uhynuli zrejme tak či tak, takto sa aspoň netrápili.
  Ale súhlasím, prečo to robili hasiči a nie poľovníci? Potom hasičom mali dať podiel, tí si to, myslím, zaslúžia.

Pridaj komentárNahlásenie nevhodného komentára.