MŠK: Rimavskosobotskí futbalisti vyhrali nad Dubnicou, víťazný gól dal navrátilec Sivčevič

23. marca 2013 | |  | | |

Rimavskosobotskí futbalisti MŠK vyhrali v dnešnom prvom domácom zápase jarnej časti s Dubnicou 2:1. Autormi gólov MŠK bol Marian Adam a Milomir Sivčevič. Domáci zápas 22. kola II. ligy si za chladného počasia prišlo pozrieť viac ako tristo divákov.

Domáci futbalisti mali v prvej desaťminútovke tri šance. V úvode zápasu neuspel Katona, o pár minút neskôr Siheľský strieľal vedľa brány. Tretia šanca však už neostala nepremenená, po štandardnej situácii hlavičkou zakončil Adam. Hostia pohrozili strelou Lašku z rohu šestnástky, brankár Kostolanský však stál na správnom mieste. V 16. min. po peknej akcii ľavého krídla sa k zakončeniu dostal Katona, brankár Maťašovský ale prízemnú strelu vytlačil k pravej žrdi. Hlavičkou skúšal prekvapiť súpera Sivčevič, nevýrazná lopta však skončila bezpečne v brankárovom náručí. Dubničania vyrovnali v 22. min z priameho kopu, ktorý prekvapil všetkých vrátane brankára Kostolanského. Pred koncom polčasu do šestnástky centroval Migaľa, hlavička Adama bránu nenašla.

Druhý polčas bol chudobnejší na šance, ale v 53. min sa Sivčevič z 25 metrov oprel do lopty a rozhodol o víťazstve Rimavskej Soboty nad Dubnicou nad Váhom.

MŠK Rimavská Sobota - MFK Dubnica nad Váhom 2:1 (1:1)
Góly: 10. Marián Adam, 53. Sivčevič - 22. Dolinajec, ŽK: 20. J. Vaško, 51. Dolinajec, 56. Bašič, 57. Maťašovský (všetci Dubnica), rozhodovali: Michlian - Mikulaj, K. Poláček, 318 divákov

Zostava MŠK R. Sobota: MŠK: Kostolanský – Poleť, Rubint, Zvara, Migaľa – Nilaš, Sivčevič – Siheľský, Katona (61. Labun, 88. Mravec), Pribula – Adam (90. Ľupták).