HlavnŠ strŠnka   |   NovŠ Rimava   |   Aukcie   |   PravidlŠ   |   Katalůg firiem   |   Inzercia
Rimavu ŤŪta: 4 ĺudia
sipka   T√©my-rubriky
N√°zory - Vox populi
Správy z regiónu
Politika
Kult√ļra
Policajné správy
Zdravie
҆kolstvo
ŇĹivotn√© prostredie
Iné
Nezaradené
Sobotské osudy
Arch√≠v Ň°portu
sipka   NajnovŇ°ie aukcie
NOKIA 6300
Kombinovaná chladnièka
MicroSD karta
Bluetooth headset
sipka   Region√°lne telev√≠zie
sipka   Partner
sipka   Odkazy

aukcie

Kastamed

DG

TuristickŠ ubytovÚa

SMS-Brana.SK - Alternativa v zasielani SMS a MMS. Moznost integracie do Vasich aplikacii zadarmo. Moznost zasielat sponzorovane SMS zadarmo.
sipka   Vyh¬ĺad√°vanie
Google
Bozi Dar
sipka   Nap√≠Ň°te n√°m !
Nap√≠Ň°te do "Rimavy" svoj n√°zor, okomentujte udalosti. PoŇ°lite zauj√≠mav√© foto, pode¬ĺte sa o myŇ°lienky. Nap√≠Ň°te n√°m o svojom probl√©me, pochv√°¬ĺte dobr√©. VaŇ°e pr√≠spevky radi na
www.rimava.sk
zverejn√≠me. Na "Rimave" m√īŇĺe by¬Ě redaktorom kaŇĺd√Ĺ.
sipka   Reklama


  Salaö na Zbojskej

  ZbojskáNa rozhraní okresov Brezna a Rimavskej Soboty, na krásnej pláni horského sedla Zbojská, stojí zrekonštruovaný Zbojnícky dvor – salaš, v ktorom sa vraj pred 260 rokmi ukrýval povestný vodca zbojníkov Jakub Surovec

  .


  Igor VlčekIgor Vlček z neďalekej Pohronskej Polhory, ktorý salaš na Zbojskej postavil tvrdí, že aj tu zbojník Surovec prebýval. Veď aj nový salaš podľa pána Vlčeka vyrástol presne na mieste, kde voľakedy salaš stál. Zbojnícky dvor ponúka návštevníkom obzretie práve do čias tohto obávaného, ale aj milovaného zbojníka Surovca. A veľmi čarovné – rovno cez žalúdok.

  Práve toto gurmánske obzretie nás zaujímalo najviac. Na Zbojskú sme sa vybrali v čase dažďa, ktorý sa cestou Rimavskou dolinou zmenil na sneženie. Na salaši bolo plno – dokonca tu bola skupina mladých ľudí z Rimavskej Soboty „len tak – na halušky“.
  Veľmi milá a ochotná obsluha (dievča v dobovom oblečení) nás usadila rovno pod povalou. Vydržali sme tam tri hodiny. Halušky so slaninkou, ktoré sme si dali, sa hocikde nevidia. Dokonca podľa tvrdení niektorých členov našej gurmánskej skupiny boli výnimočné.

  Absolútnu jednotku rozhodne dostal baraní guláš,

  Prečítajte si zvyšok príspevku tu »

Tento portŠl funguje na redakŤnom systťme ktorż vychŠdza z phpRS