No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Nariadené bolo testovanie pre približne 650 zamestnancov Yury, pribudlo aj úmrtie

5. decembra 2020 |  | 

V súvislosti s uplynulým nárastom pozitívnych prípadov pri pásovej výrobe kórejského investora spoločnosti YURA ELTEC Corporation Slovakia bolo nariadené testovanie viac ako 650 zamestnancov. Testovali ich koncom pracovného týždňa. Ide o druhé nariadené testovanie pracovníkov pobočky v Hnúšti, ktoré už tentokrát prostredníctvom PCR testov realizovali zdravotníci nemocnice v Revúcej. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedla Tatiana Majanová, zástupkyňa regionálneho hygienika miestneho RÚVZ, testovanie bolo nariadené po tom, ako prišli výsledky antigénového testovania, ktoré preukázalo približne stovku pozitívnych zamestnancov. Pracovníci RÚVZ ľudí dohľadávali a na testovanie boli objednaní.

Článok pokračuje pod reklamouTerajšie výsledky epidemiológovia očakávajú v priebehu budúceho týždňa. Preukázať by mali aktuálny stav koronavírusu u zamestnancov v Hnúšti. Podľa reakcie Majanovej testovanie vo výrobe v R. Sobote zatiaľ nariadené nebolo. Zároveň dodala, že so spoločnosťou evidujú doteraz len sporadické prípady a vedením spoločnosti pre R. Sobotu ešte nebolo odsúhlasené. "Momentálne sú aktívne len dva prípady a v priebehu uplynulej doby sa vyskytli ešte štyri. Tie sú však už neaktívne," priblížila Majanová, no dodala, že v jednom prípade došlo k úmrtiu zamestnankyne, ktorá bola pozitívna na koronavírus. Ide o 50-tníčku. "Zatiaľ ale nie je potvrdená príčina úmrtia COVID-19. Čo bolo príčinou, určí až nariadená pitva," zdôraznila Majanová.

V okrese Rimavská Sobota bolo v piatok do štatistík podľa informácií NCZI pripísaných 25 pozitívnych prípadov, v štatistikách okres dosiahol počet 700.

Termín testovania PCR v Hnúšti sa posúva. Testovať budú aj v Tornali

Podľa informácií Tatiany Majanovej začnú testovať definitívne až v utorok. Na základe výzvy ministerstva zdravotníctva budú však v regióne zriadené aj ďalšie antigénové testovacie miesta. Majanová zároveň avizuje, že vydali už rozhodnutie pre MOMku v Tornali na antigénové testovanie pre spoločnosť Ochrana zdravia na Poštovej ulici. "Okrem toho spracovávame ešte dve žiadosti na Ag testovanie pre R. Sobotu a Tornaľu," podotkla. Kedy budú zriadené a otvorené, zatiaľ v tomto štádiu uviesť nevedela. "Predpokladám, že kým začnú testovať, tak to dlho nepotrvá," uzavrela.

Zdroj: Rimava.sk

V Hnúšti hlásia stovku pozitívnych prípadov pri pásovej výrobe

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross