No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ďalší odchovanec Rimavskej Soboty Dalibor Ďuriš v reprezentačnom drese

8. januára 2016 | |  | |

perex-hokejMedzi vianočnými sviatkami sa konal v Poprade turnaj starších žiakov, ktorého sa zúčastnil aj odchovanec Rimavskej Soboty Dalibor Ďuriš v tíme slovenskej reprezentácie do 15 rokov. Dalibor Ďuriš začal s hokejom v Rimavskej Sobote a už od začiatku na ľade vynikal a rýchlo sa prebojoval z druholigovej HKM Rimavská Sobota, kde predvádzal výborné výkony do klubov hrajúcich vyššiu ligu. Najprv vyskúšal príchuť prvej ligy mladších žiakov v tíme HC 07 Detva a momentálne už štvrtú sezónu zarezáva v klube HKM Zvolen, kde patrí medzi najproduktívnejších hráčov. Dalibor Ďuriš taktiež oblieka aj dres stredoslovenského výberu.

Päť zápasov v priebehu troch dní, všetky proti starším protivníkom. Taký bol program slovenských reprezentantov do pätnásť rokov na turnaji v Poprade. Naši hokejisti si pripísali dve víťazstvá, jednu prehru po samostatných nájazdoch a dve porážky v riadnom hracom čase, čo im zabezpečilo konečnú štvrtú priečku v konkurencii šiestich tímov.

Slováci odštartovali turnaj nedeľňajším súbojom so šestnástkou Rakúska. Najmä v úvodných minútach na nich bolo badať nervozitu z premiérového štartu v reprezentácii, ale postupom času so súperom zrovnali krok a gólom v powerplay získali aspoň bod. „Hralo sa vo veľkom nasadení. Pokašľali sme si prvé dve tretiny, no potom sme boli lepším tímom a napokon sme dve sekundy pred koncom vybojovali bod,“ opisoval Dalibor.

V pondelok čakali našich mladíkov dva zápasy. Hneď o ôsmej ráno nastúpili proti poľskej reprezentácii do šestnásť rokov a o pol druhej ich čakali hráči rovnakej vekovej kategórie z Maďarska. Duel s Poľskom výberu Romana Sýkoru nevyšiel. Inkasoval v ňom najviac gólov na turnaji a ani raz nedokázal skórovať.

„S Poľskom nám ušla prvá tretina, ktorú sme prehrali 3:0. Potom nám tréner povedal, že budeme hrať na tri formácie. Bolo to v lepšom tempe, no ešte raz sme dostali gól, ktorý nemusel padnúť,“ pokračoval slovenský útočník v hodnotení jednotlivých zápasov. Súboj proti Maďarom našim naopak vyšiel a podiel mal na tom aj Dalibor Ďuriš, ktorý asistoval pri dvoch z troch gólov. „Maďari hrali fyzický hokej. Asi ich to tam učia, aby hrali tvrdo do tela. Po hernej stránke sme však boli jednoznačne lepší a dalo by sa povedať, že boli najslabším tímom, pretože iba v jednom zápase dali viac ako jeden gól.“

Utorok sa niesol v znamení súbojov reprezentácie proti deviatakom Popradu a Slovanu. Išlo o konfrontáciu hráčov, ktorí nastupujú v rovnakej súťaži a belasí dokázali papierového favorita prekvapiť. „Rovnako ako proti Poliakom nám so Slovanom nevyšiel začiatok, keď sme dostali dva góly. Tréner opäť reagoval stiahnutím hry na tri útoky, čoho výsledkom bolo zvýšenie nasadenia. Robili sme všetko preto, aby sme vyrovnali, mali sme viacero šancí pred bránou, no nedokázali sme ich premeniť,“ hľadal Dalibor Ďuriš príčiny porážky.

Pätnástka si napravila chuť vo svojom záverečnom vystúpení, keď zdolala domáci Poprad. Napriek hernej a streleckej prevahe však vyhrala najtesnejším možným rozdielom. „Popradčania na tom boli výkonnostne dobre, hrali do tela a neustále nás napádali troma hráčmi. Nakoniec sme však dokázali zvíťaziť, tréner nás všetkých pochválil, podal nám ruky a poprial nám šťastný nový rok.“

Zaujímavo obsadený turnaj preveril hráčov nielen po hernej, ale aj fyzickej stránke. Zápasy sa síce hrali v skrátenom režime s 15-minútovými tretinami, no napriek tomu poriadne otestovali kondičnú pripravenosť jednotlivcov.„Zvládnuť päť zápasov za tri dni bolo náročné. V poslednom dueli to bolo najhoršie. Tam už skoro nikto z nás nevládal,“ povedal Dalibor.

Slovákov trápila vo všetkých zápasoch efektivita. V gólových príležitostiach často strieľali priamo do brankárov alebo ani nemierili do priestoru medzi troma žŕdkami. „Mali sme naše strely umiestňovať viac k tyčkám alebo strieľať po ľade. Obrancovia často mierili vysoko až do plexiskla. Ak by to dávali po ľade, lepšie by sa nám dorážalo,“vysvetľoval útočník Zvolena.

Dalibor Ďuriš patril v Poprade medzi najaktívnejších hráčov výberu a v priebehu turnaja vytvoril elitný útok so Simonom Jellúšom a Jozefom Haščákom. „Išiel som z pravého krídla druhého útoku do prvej formácie namiesto Maťa Volka. Darilo sa nám, no chýbali góly. Mali sme veľa šancí, veľa striel, ale stroskotali sme na dobrých brankároch. V niektorých situáciách sme však aj zbytočne vymýšľali prihrávky navyše.“

Výsledky zápasov:

Slovan Bratislava – Slovensko 15 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)

Góly a asistencie: 7. Jendek (Kocúrek), 8. Adamovič, 37. Kocúrek (Sarossy) – 39. Ďuriš (Jellúš), 41. Lukáčik (Sojka)

Slovensko U15: Kozel (Hlavaj) – Ganz, Mudrák, Lavička, Mišurda, Hlaváč, Veteška, Vereš, Haško – Sojka, Jellúš, Volko – Šípoš, Širo, Ďuriš – Rajčák, Škultéty, Haščák – Lukáčik, Eliáš, Pavelka.

Poprad – Slovensko 15 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly a asistencie: 39. Turan (Šeliga) – 5. Volko (Lavička, Sojka), 24. Lukáčik (Eliáš)

Slovensko U15: Kozel (Hlavaj) – Ganz, Mudrák, Lavička, Mišurda, Hlaváč, Veteška, Vereš, Haško – Sojka, Jellúš, Volko – Šípoš, Širo, Ďuriš – Rajčák, Škultéty, Haščák – Lukáčik, Eliáš, Pavelka.

Poľsko 16 - Slovensko 15 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
Góly: 6. Misterkiewicz, 6. Filipek, 8. Watega, 45. Wsot
Vylúčení: 4:4 na 1 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel - Šoltés, Štofančík.
Slovensko 15: Hlavaj (Kozel) - Ganz, Mudrák, Lavička, Mišurda, Hlaváč, Veteška, Vereš, Haško - Sojka, Jeluš, Volko - Šípoš, Širo, Ďuriš - Rajčák, Škultéty, Haščák - Lukáčik, Eliáš, Pavelka.

Slovensko 15 - Maďarsko 16 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Góly: 4. Haščák (Ďuriš), 11. Mudrák (Jeluš, Ďuriš), 22. Pavelka (Hlaváč) - 38. Kovács.
Slovensko 15: Hlavaj (Kozel) - Ganz, Mudrák, Lavička, Mišurda, Hlaváč, Veteška, Vereš, Haško - Sojka, Jeluš, Volko - Šípoš, Širo, Ďuriš - Rajčák, Škultéty, Haščák - Lukáčik, Eliáš, Pavelka.

Rakúsko 16 - Slovensko 15 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 29. Huber (Maier, Müller), rozhodujúci nájazd Baumgartner - 45. Sojka (Eliáš).
Slovensko 15: Hlavaj - Mudrák, Ganz, Mišurda, Lavička, Veteška, Hlaváč, Haško, Vereš - Volko, Jellúš, Sojka - Ďuriš, Širo, Šipoš - Haščák, Škultéty, Rajčák - Pavelka, Eliáš, Lukáčik.

Konečné poradie turnaja: 1. Rakúsko 16, 2. Poľsko 16, 3. Slovan, 4. SLOVENSKO 15, 5. Poprad, 6. Maďarsko 16.

Zdroj: slovakprospects.com, uverejnené so súhlasom autora článku Tomáša Lengyela


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross