No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Sedemnásobná majsterka SR Sophia Kanátová svoj najnovší titul získala v kategórii junioriek. Čaká ju nominácia na svetovú súťaž

10. apríla 2013 |  | |

Dorastenka Sophia Kanátová, pretekajúca za klub Mladosť – Relax Rimavská Sobota, získala svoj najnovší titul v kategórii junioriek. K siedmim titulom Majstra stredoregiónu si tak pripísala ďalší z Majstrovstiev SR. V pätnástich rokoch sa stala sedemnásobnou Majsterkou Slovenka, najbližšie ju čaká nominačný turnaj na Majstrovstvá Európy, sveta a na olympijské hry EYOF v Holandsku. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedol otec džudistky Jaroslav Kanát, Sophia bude zápasiť na najvyššom nominačnom turnaji v deň 16-tych narodenín, 22. apríla.

Pätnásťročná Sophia majsterkou SR už po siedmykrát

Vo váhovej kategórii do 57 kilogramov sa jej na tatami počas majstrovstiev v Banskej Bystrici postavili tri pretekárky. Ako Rimava.sk informovala Silvia Kanátová, v prvom zápase Sophia nastúpila proti pretekárke z Lučenca do techniky. „Chcela ju okontrovať, čo jej nevyšlo a strhla si súperku na seba,“ priblížila prvý zápas Kanátová, podľa ktorej to súperka využila, chytila Sophiu do držania, udržala 20 sekúnd, a tým pádom Sophia prehrala na držanie. V druhom zápase proti pretekárke z Prešova bola už Sophia úspešnejšia. Prešovčanku na zemi technikou okuri jime (škrtenie) „uškrtila“ a zápas vyhrala.

Tituly Sophie Kanátovej:

Majsterka stredoslovenského regiónu  7-násobná (r.2011/ 3x)
Majsterka Slovenskej republiky   7-násobná
Majsterka SR v I.lige juniorek 2011 (družstvo)
Majsterka SR v I.lige juniorek 2012 (družstvo)

V treťom súboji nastúpila Sophia proti pretekárke z Bratislavy. Tento zápas bol podľa Kanátovej vyrovnaný, pretože sa poznajú a trénujú spolu v jednom stredisku COP v Bratislave. "Sophia hodila hod tani otoschi (yuko - 5 bodov) súperka to vyrovnala (yuko – 5bodov)," priblížila Kanátová. Ako doplnila, Sophia v tretej minúte hodila hod soto make komi, ktorý bol ohodnotený na sedem bodov a hneď chytila súperku do držania a udržala 15 sekúnd. Dostala wazari a zápas vyhrala na plný počet desiatich bodov. Aj napriek tomu, že Sophia prvý zápas prehrala, pretekárka z Lučenca však už žiadny iný zápas nevyhrala. Po sčítaní bodov a vyhratých zápasov tak Sophia obsadila 1. miesto.
Majstrovstvá Slovenskej republiky sa konali v sobotu, 23. marca, v Športovej hale Dukla na Štiavničkách v Banskej Bystrici.

Sophia Kanátová sa džudu venuje už od svojich štyroch rokov. Od roku 2002 je členkou klubu Relax-Mladosť Rimavská Sobota. Svoju prvú medailu získala 10. mája 2003 v Rimavskej Sobote na Veľkej cene Gemerských mliekarní, kde obsadila druhé miesto. Odvtedy sa pravidelne zúčastňuje na turnajoch v zahraničí i na Slovensku.Od januára 2012 je zaradená do dorasteneckej reprezentácie  Slovenska v džude.

 


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross