Úspešné ukončenie roku 2020 pre Tomáša Mravca aj Ivanu Kyseľovú

10. januára 2021 |  |

Tomáš Mravec z TKD klubu Hnúšťa má za sebou úspešný záver roka. Zúčastnil sa na troch Taekwondo Poomsae Online turnajoch - Majstrovstvá Slovenska Poomsae & Para Poomsae 2020, 1st International Vlado Požežanac Para Taekwondo Open 2020, Riga Open Poomsae and Para Poomsae Online Championship 2020. Konali sa počas víkendu 19 a 20. december.

Za úspechmi je aj Tomášova sestra Karolína, ktorá pomáha v trénovaní

Na prvom sa mu podarilo obhájiť titul Majstra v kategórii P20 Junior a TKD klub Hnúšťa celkovo získal 7 titulov Majstra a 2 tituly Vicemajstra a obsadil tak prvé miesto Pohár za najlepší klub v Poomsae na Majstrovstvách SR. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedol Tomášov otec, Tomáš Mravec starší, za úspechmi sú dlhé hodiny tréningov a príprav cez kameru. "Trénujeme v domácom prostredí. Natáčame sekvencie trénerom, lebo sa nedá odcvičiť celá zostava. Je to takto obtiažnejšie," hovorí Mravec a dodáva, že pred súťažou precvičujú asi hodinu celú zostavu, ale je to poznať. "Bude to ešte veľa času chcieť, aby sa dohnal ten čas. Nedá sa to tak rozvíjať za týchto podmienok," spomenul. Zároveň však dodal, že majú šťastie, že dcéra, ktorá sa už asi desať rokov venuje taekwondo. "Vlani mala 18 rokov, je rozhodkyňa a do budúcna plánuje aj mať aj trénerské certifikáty," podotkol Maravec.

V Chorvátsku sa v kategórii P20 Senior do 30 rokov Tomimu v silnej konkurencii darilo už menej a nepodarilo sa mu prebojovať na medailové umiestnenie. Turnaj bol venovaný in memoriam na počesť trénera a prezidenta Chorvátskeho Para-Taekwondo zväzu Vlada Požežanca, ktorý zomrel po ťažkej chorobe v roku 2019. "Bol to veľmi priateľský človek, ktorý aj nám nezištne pomáhal v začiatkoch Tomiho pretekania - Vlado Požežanac Open," uviedol Tomáš Mravec st. Na turnaji sa zúčastnili pretekári z 12 štátov zo štyroch kontinentov.

Tomáš sa v nedeľu predstavil v Lotyšsku na Riga Open. Na turnaji sa zúčastnili pretekári z 10 štátov, Tomi zabojoval v kategórii P20 Junior a podarilo sa mu obsadiť 1.miesto zlatú medailu. "Ďakujeme všetkým za podporu aj v tomto náročnom období keďže skrz situácie a opatrení "Covid – 19" nemôže v klube už 9 mesiacov prebiehať tréning v telocvični, tréneri klubu Maroš Oláh a Ivana Kyseľová pomáhajú online radami pri domácom cvičení za čo im patrí veľká vďaka. Sme radi že sme mohli aspoň takto počas roka zastupovať náš TKD klub Hnúšťa mestá Hnúšťu, Rimavskú Sobotu a Slovensko na medzinárodných súťažiach," priblížil otec úspešného športovca.

Ivka mala premiéru na prestížnej súťaži

Juniorka Ivana Kyseľová (dcéra obidvoch Tomášových trénerov, pozn. red) z rovnakého klubu sa koncom roka zúčastnila majstrovstiev sveta Online Poomsae 2020, ktoré sa organizovalo v hlavnom meste Soul v Kórei. Jej prvá premiéra na prestížnej súťaži v celosvetovej konkurencii špičkových súperiek v kategórii junioriek bola previerkou a zároveň motiváciou do budúcich súťaží. Ivanka sa spomedzi 182 pretekárov prebojovala do semifinále a tam sa vo svojej skupine umiestnila na 11. mieste. Hoci sa jej nepodarilo postúpiť do finálového kola, jej dosiahnutý výkon bol nad očakávania.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív Tomáša Mravca a Ivany Kyseľovej