No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Deti sa do škôl zatiaľ nevrátia, o jarné prázdniny ich neukrátia. Situácia sa môže zmeniť budúci týždeň

28. januára 2021 | |  | 

Slovensko by malo postupne prejsť na covid automat. Otváranie škôl zatiaľ do úvahy nepripadá. Zmeniť sa to môže o týždeň, ak bude situácia priaznivejšia.

Ďalšie rozhodnutie padne o týždeň

Situácia je podľa ministra zdravotníctva Mareka Krajčího stále vážna, počet hospitalizovaných v nemocniciach podľa neho neklesá. „Pri takomto vysokom náraste infikovaných by akékoľvek uvoľňovanie opatrení bolo nezodpovedné,“ vyjadril sa minister Krajčí. Zdravotníci v nemocniciach podľa neho stále chýbajú, plánované operácie sú odložené. Výrazný efekt po zavedení lockdownu podľa Krajčího zatiaľ nenastal. Jedným z faktorov je podľa neho britský variant koronavírusu.

Článok pokračuje pod reklamou



„Konzílium odborníkov odporučilo neuvoľniť opatrenia od 1. februára,“ povedal ďalej na dnešnej tlačovej konferencii. O tom, či sa deti do škôl vrátia 8. februára, budú na základe epidemiologickej situácie rozhodovať budúci týždeň.

„Očakávali sme, že budeme mať pozitívnejšie správy,“ povedal minister školstva Branislav Gröhling. Situácia sa podľa neho mierne zlepšuje, no stále ostáva kritická. Ako ďalej uviedol, epidemiológovia podľa neho odporúčajú vydržať ešte týždeň.

Do úvahy pripadá aj otváranie škôl podľa situácie v regiónoch. Lepšie okresy môžu prejsť do bordovej fázy a budú môcť otvoriť niektoré ročníky, okresy v čiernej fáze ostanú naďalej zatvorené.

Čo sa týka materských škôl, tie budú otvorené pre deti ľudí z kritickej infraštruktúry. Jarné prázdniny budú mať školáci v riadnych termínoch. Dištančné vzdelávanie je podľa ministra školstva náročné a rodičia i deti potrebujú oddych. Novinkou však budú jarné školy. Ak sa školy rozhodnú ich zorganizovať, so žiakmi prejdú potrebné učivo, podobne ako tomu bolo v lete. „Verím, že o týždeň tu budeme stáť s pozitívnejšími správami,“ zaželal si minister školstva, ktorý sa vyjadril aj k opakovaniu ročníkov. To podľa neho nepripadá do úvahy.

V prvej fáze, ak to podľa ministrov dovolí epidemiologická situácia, by sa mohli prezenčne otvoriť materské školy a 1. až 4. ročník základných škôl.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross