No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Priecestie pod Šibeničným vrchom finišujú. Čoskoro uzavrú ďalšie

Železničné priecestie pod Šibeničným vrchom, ktoré je uzavreté pre vodičov už viac ako mesiac, otvoria už čoskoro. V týchto dňoch finišujú s uložením asfaltu v okolí nových koľajníc. Uzávierka má byť podľa Dávida Bozsakyho, manažéra komunikácie odboru komunikácie a marketingu ŽSR, ukončená v termíne do 23. mája 2020 do 24.00 hodiny v zmysle rozhodnutia Okresného úradu * mesta Rimavská Sobota. "Rekonštrukcia priecestia sa realizuje podľa platného harmonogramu," priblížil pre Rimava.sk Boszáky, ktorý v začiatkoch prác avizoval, že na tomto priecestí majú byť ukončené do 15. mája.

Článok pokračuje pod reklamouRovnako asi mesiac by mala trvať rekonštrukcia druhého priecestia na Ulici Mikszátha. Výlukové práce majú realizovať nepretržite, do 25. júna. Rekonštrukcia zahŕňa výmenu koľajiska, zredukovanie koľají či automatizáciu. Práce súvisia aj s v minulosti častým kazením závor, o ktorých Rimava.sk už písala.

V súčasnosti už niekoľko mesiacov prebieha veľká rekonštrukcia stanice v R. Sobote. Okrem iného má byť obnovená aj hydroizolácia na mostoch v kilometri 1,365 km, 1,812 a km 5,606 medzi ŽST Jesenské – ŽST Rimavská Sobota. „Práce sú vykonávané na základe Zmluvy o dielo. Cestujúci budú prepravovaní náhradnou autobusovou dopravou, ktorú zabezpečuje dopravca ZSSK,“ informujú ŽSR.

* Aktualizované 30. mája

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross