No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Zo železničného priecestia je stavenisko, pre chodcov je tam lávka na vlastné nebezpečie

Zo železničného priecestia v rekonštrukcii, ktoré je pod Šibeničným vrchom v Rimavskej Sobote, sa stalo stavenisko. Súvisí to s celkovou rekonštrukciou koľajníc na hlavnej stanici, či výmenou zabezpečovacieho zariadenia na priecestiach. Koľajnice tak sú rozobraté a premávka presmerovaná na most či momentálne druhé priecestie na Ulici Mikszátha. Na základe podnetov čitateľov sme u Železníc Slovenskej republiky. (ŽSR) zisťovali, akú možnosť majú chodci, aby sa bezpečne dostali cez stavenisko, ktoré bude uzavreté ešte asi tri týždne.

Priecestie je podľa Dávida Bozsakyho, manažéra komunikácie odboru komunikácie a marketingu ŽSR, rovnako uzavreté pre vodičov, ako aj pre chodcov a obchádzka je možná po nadjazde. "ŽSR zároveň prosia ľudí o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku výlukových prác," podotkol Boszaky.

Cez stavenisko, na ktoré je prísny zákaz vchádzania, ale vedie provizórna lávka ponad cestu.

Článok pokračuje pod reklamouRedakciu tak kontaktovali niektorí čitatelia, ako sa teda majú z rodinných domov dostať do centra, či na najbližšie nákupy, keď im na mesiac odstavili cestu aj pre peších chodcov. Po opakovanom zaujímaní sa o možnosť bezpečného prechádzania chodcov cez priecestie v rekonštrukcii Boszaky prizvukoval, že povaha staveniska skutočne nedovoľuje v niektorých fázach prác, aby ľudia prechádzali cez rekonštruované priecestia pešo, a je preto potrebné použiť spomínanú obchádzku.

Zároveň však poznamenal, že podľa uváženia a stavu prác bola položená na priecestie aj lávka, cez ktorú sa pešo dá prejsť. "Platí však, že chodci ju využívajú na vlastné riziko," zdôraznil manažér komunikácie odboru komunikácie a marketingu ŽSR.

Po dokončení prác pod Šibeničným vrchom má obdobná situácia nastať aj na priecestí na Ulici K. Mikszátha a potrvá od 16. mája do 16. júna. Tam je však väčšina rodinných domov na strane mesta a chodci tak nemusia kvôli nákupom prechádzať priecestie.

V Rimavskej Sobote je priecestie uzatvorené od 15. apríla, vodiči tak musia počítať s obchádzkami. S prácami súvisí aj vlaková výluka v úsekoch Jesenské – Rimavská Sobota – Rimavská Baňa. Cestujúci sú prepravovaní náhradnou autobusovou dopravou, ktorú zabezpečuje dopravca ZSSK.

Vodiči pozor! Priecestie pod Šibeničným vrchom bude neprejazdné niekoľko dní

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross