No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Dopravné ihrisko je už vo fáze asfaltovania

18. júna 2020 | |  | 

V Rimavskej Sobote začali v týchto dňoch s asfaltovaním detského dopravného ihriska pri Základnej škole P. K. Hostinského. Práce v hodnote 41 490 eur realizuje spoločnosť Colas Slovakia z Košíc, jej predchádzajúci názov bol Inžinierske stavby. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedol prednosta mestského úradu Štefan Szántó, spoločnosť Colas Slovakia vyhrala verejnú súťaž, ktorá bola zrealizovaná v máji a práce majú byť ukončené do konca júna. „Všetky financie je potrebné vyčerpať do 31. decembra 2020," podotkol Szántó.

Práce na vznikajúcom ihrisku sú financované z dotácie Úradu vlády SR, ktoré boli mestu prisľúbené ešte v roku 2018 vo výške 150 tisíc eur.

Článok pokračuje pod reklamouNa dvojročné trvanie dotácie upozornil aj poslanec mestského zastupiteľstva Ivan Hazucha, ktorý sa o začatí prác dozvedel od nás. „Boli to účelové peniaze, možno práve preto sme sa pohli," podotkol Hazucha, ktorý ocenil pokračovanie vo výstavbe ihriska, na ktorom sa budú môcť deti učiť o dopravných predpisoch.

S prácami začalo mesto v spolupráci s Technickými službami ešte v roku 2018. Na zemných prácach a spevnení podložia bývalého futbalového ihriska robili niekoľko mesiacov. Urobené boli obrubníky a vytýčené boli cesty. Okolo celého ihriska by mal byť ovál na behanie, ten však nemá byť z asfaltu. To, čo má byť naokolo, už podľa prednostu nepôjde v rámci tejto etapy, lebo sa jeho nákup nezmestí do celkovej sumy dotácie. Zrejme tak budú na to musieť vyčleniť prostriedky z rozpočtu mesta. Z financií boli doteraz čerpané prostriedky na projektovú dokumentáciu či prípravné práce. Či sa bude dať ihrisko využívať po dokončení asfaltovania, prednosta v súčasnosti zatiaľ nevedel uviesť.

Mesto malo dlhé roky dopravné ihrisko na Jesenského ulici. Po zmene režimu však nebolo roky využívané a chátralo. Areál patril súkromnej spoločnosti z Lučenca, jeho majiteľ sa o bývalé ihrisko príliš nestaral a v minulosti bol niekoľkokrát vyzvaný k tomu, aby pozemok zabezpečil proti vstupu asociálov ako aj k vyprataniu odpadu. Neskôr bol pracovníkmi Technických služieb areál vyčistený, mesto ho chcelo odkúpiť a dopravné ihrisko obnoviť. S návrhom kúpy pozemku za viac ako 116 tis. eur sa však poslanci vtedajšieho mestského zastupiteľstva v roku 2012 nestotožnili aj kvôli vysokým finančným nákladom. Nakoniec skončilo v súkromných rukách a pre verejnosť je malý lesopark uzatvorený.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross