No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Vydávanie parkovacích miest „réservé“ sprísnené novým VZN

4. marca 2009 | |  | | | | |

Podmienky, za ktorých už nie je možné vyhradiť parkovacie miesto, stanovenie ich maximálneho počtu, dobu užívania vyhradeného parkoviska, ako aj ďalšie podmienky rieši nové Všeobecno záväzné nariadenie (VZN) mesta o státí a parkovaní, ktoré na včerajšom rokovaní MsZ odsúhlasili rimavskosobotskí poslanci. Podľa slov prednostu MsÚ Ladislava Kovácsa, ktorý bol predkladateľom tohto návrhu pôvodné VZN riešilo túto problematiku len všeobecne. Kovács poznamenal, že v súčastnosti je na území mesta neporovnateľne viac áut, ako v minulosti, čím dochádza zákonite k prehusteniu premávky na cestách a k problémom s nedostatočným počtom parkovacích miest.

Poslanci odsúhlasili návrh Ladislava Rigóa, aby mesto malo možnosť v opodstatnených prípadoch nevydať rozhodnutie na vyhradené parkovacie miesta v lokalitách, ak o to požiada príslušný výbor mestskej časti. Ako v diskusii uviedla vedúca oddelenia stavebného poriadku, investičnej činnosti a dopravy Anna Cincsíková, podľa nového VZN už nemôžu požiadať fyzické osoby o miesto jednotlivo.

Na návrh poslanca Pavla Brndiara bol vynechaný bod, kedy mesto má právo nevydať rozhodnutie na vyhradenie parkovacieho miesta, ak je už vyhradených pre žiadateľov s parkovacím preukazom viac ako 30 percent z celkového počtu parkovacích miest v danej lokalite.

[flashvideo filename=http://www.rimava.sk/video/parkovne_msz_1.flv /]

V súvislosti s parkovaním poslanci odsúhlasili aj návrh na predĺženie nájomnej zmluvy spoločnosti Brantner Gemer na prenájom verejných parkovísk a odstavných plôch do 30.júna 2009.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross