No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ: V Hosticiach horeli sociálne byty, o strechu nad hlavou prišli desiatky obyvateľov

V obci Hostice horelo viacero prízemných sociálnych bytov, o strechu nad hlavou prišlo približne 50 ľudí. Hasiči z R. Soboty na miesto vyrážali okolo poludnia, privolaní však boli k požiaru drevárne. Medzičasom sa však požiar rozšíril aj na neďalekú bytovku, kde sa chytila strecha. Ako pre Rimava.sk uviedol riaditeľ OR HaZZ Rimavská Sobota Marek Laššák, strecha sa zjavne chytila od drevárne. Prečo horela tá, zisťujú. Sociálne byty sú na začiatku obce postavené v dvoch radoch, vyhorel ten vzdialenejší od cesty. "Strecha prehorela krížom cez osem domčekov," priblížil Laššák, podľa ktorého škody odhadujú asi na 100 tisíc eur.

Článok pokračuje pod reklamouZranenia obyvateľov podľa Laššáka im nahlásené neboli. Pri požiari došlo k prepadnutiu strechy na postihnutom objekte. Momentálne prebiehajú likvidačné práce, požiar bol uhasený asi po troch hodinách od jeho ohlásenia. "Objekt nie je momentálne obývateľný, hrozí zrútenie strechy," skonštatoval riaditeľ HaZZ Rimavská Sobota. Na hasenie dohliadalo aj viacero policajtov.
Požiar plechovej strechy, pod ktorou zhoreli trámy aj izolácia, hasilo asi 16 príslušníkov. Okrem hasičov z R. Soboty tam zasahovali aj ich kolegovia z Lučenca a Fiľakova, ako aj deviati dobrovoľníci z Hajnáčky.

Doplnené 30. apríla

Strecha bytovky horela celá asi za 20 minút, obyvateľom našli núdzové ubytovanie. Prípad vyšetruje polícia

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross