HKM Rimavská Sobota vyhral základnú skupinu, v play-off začne s Trebišovom

V prvú sobotu nového roka nastúpili hokejisti HKM Rimavská Sobota na svoj posledný zápas základnej časti v Gelnici. Pred zápasom sa Soboťania nachádzali na prvej priečke tabuľky, no Gelnica im dýchala na chrbát len s dvojbodovým rozdielom. Hráčom z Gemera na potvrdenie prvej priečky stačilo získať jeden bod a tak sa aj stalo. Východniarom podľahli 3:2 po predĺžení.

Úvod stretnutia bol vyrovnaný a hra sa prelínala z jednej strany na druhú. Aj napriek tomu, že Rimavskosoboťania mali v úvodnom dejstve viac striel ako domáci celok a aj viac času trávili v útočnom pásme, Gelnica dokázala streliť až dva góly a vyhrať týmto výsledkom prvú tretinu. V úvode druhej tretiny bolo udelených niekoľko vylúčení, čo pravdepodobne pomohlo hosťom, aby sa vrátili do zápasu. V 35. minúte strelil gól na 2:1 Denis Moroz po prihrávke pred bránu od Artema Dmitrieva. Na začiatku tretej tretiny sa do samostatnej akcie dostal Georgy Vilchinskiy, ktorý bol však faulovaný, a tak bolo nariadené trestné strieľanie, ktoré Georgy premenil a vyrovnal na 2:2. Následne ešte vznikalo na ľade pár roztržiek, keďže domácim stúpala nervozita na hokejkách. V závere sa ešte pokúšali strhnúť vedenie na svoju stranu, no Soboťania skóre udržali až do konca riadneho hracieho času a po zisku jedného bodu sa stali víťazmi základnej skupiny Východ. Na predĺženie nastúpil do brány Rimavskej Soboty Michal Marcinek, ktorý bol po niečo viac ako dvoch minútach prekonaný a z víťazstva v zápase sa mohli tešiť domáci. Škoda len, že pekný dynamický a napínavý zápas pokazili nesprávne rozhodnutia rozhodcovskej trojice. Chceme sa poďakovať aj divákom, ktorí merali tak dlhú cestu a prišli podporiť našich chlapcov.

HC Rebellion Gelnica - HKM Rimavská Sobota 3:2pp (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 7. Laškody Lukáš; 15. Pishchalnikov Pavel; 63. Skokan Ján - 35. Moroz Denis; 42. Vilchinskiy Georgy.
Strely: 35:34. Vylúčenia: 6:9 na 2 min., navyše Hajduk 10 min. OT za vrazenie na mantinel a Križan 10 min. OT za nešportové správanie. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Gajan - Lukáč, Gavalier. Diváci: 148.

Rimavskosoboťania mali v tejto sezóne veľmi dobrý rozbeh. V prvých troch zápasoch dokázali presvedčivo vyhrať a súperom nasúkali v každom zápase sedem gólov. No potom prišlo pár zaváhaní. Prehra v Trebišove, vydretá tesná výhra 3:2 nad Sabinovom na domácom ľade, prehra v Sanoku a gólová prestrelka s Gelnicou pred domácimi divákmi, ktorá napokon skončila víťazne 8:6. Hokejisti HKM sa následne chytili, keď dokázali vyhrať dva zápasy za sebou na nulu. Najväčším prekvapením bola azda prehra na domácom ľade s outsiderom skupiny MHK Kežmarok. No hráči sa z výkonu z tohto zápasu spamätali a vyhrali ďalšie tri zápasy v rade. Prvá priečka v tabuľke im tak zaslúžene patrí a nasvedčujú tomu aj štatistiky. Veď Artem Dmitriev je ich najväčším kráľom. Nielenže dominuje po všetkých stránkach v tíme, ale je aj najproduktívnejším hráčom celej ligy s 31 bodmi na jeho konte.

Najbližšie sa chlapci predstavia už v play-off. Prvou fázou bude semifinále skupiny B, v ktorom si zmerajú sily s tímom zo štvrtej priečky HK 2016 Trebišov. Práve s Trebišovom sme začínali play-off aj minulú sezónu, keď sme ho dokázali zdolať až na tri zápasy. Aj táto séria sa hrá na dva víťazné zápasy. Prvý odohráme už túto sobotu, 12. januára o 17:00 hod na Zimnom štadióne v Rimavskej Sobote. Druhý zápas sa odohrá v Trebišove 19. januára. V prípade nerozhodného stavu série sa tretí rozhodujúci zápas hrá v nedeľu, 20. januára na našom ľade. Pozývame všetkých divákov aby nás prišli podporiť na domáce zápasy v play-off a pomohli nám tak naplniť náš spoločný vytúžený sen.

Zdroj a FOTO: Marek Hanzel, HKM Rimavská Sobota