No active "ca-sidebar-197687" sidebar

LUČENEC: V meste chýba plaváreň, takmer dvom tisícom občanom preto preplatili vstupné inde

5. augusta 2017 |  | 

Problémovú plaváreň v Lučenci, ktorú zatvorili ešte v roku 2015, už nebudú rekonštruovať. Namiesto nej postavia novú. Obyvateľom zatiaľ samospráva prepláca vstupné v okolitých mestách. Ako pre Rimava.sk ďalej informovala hovorkyňa mesta Michaela Hrnčiarová, minulý rok túto možnosť využilo viac ako 1700 obyvateľov, zaplávať chodili do Rimavskej Soboty a Veľkého Krtíša od jesene do konca mája. „Aj od októbra 2017 bude mesto v tomto pokračovať. Občania mesta po preukázaní sa trvalým pobytom v Lučenci majú vstup na jednu hodinu zdarma,“ priblížila Hrnčiarová, podľa ktorej výdavky za minulý rok náklady na tento účel predstavovali viac ako 2 300 eur.

V letných mesiacoch v Lučenci podľa Hrnčiarovej zabezpečujú pre občanov mesta plávanie v mestskom letnom kúpalisku a občania tiež môžu využiť služby Aquaparku Novolandia s celoročným využitím wellness.

Krytú plaváreň v Lučenci zatvorili v roku 2015 kvôli havarijnému stavu. Rekonštrukcia pôvodnej plavárne nebola ekonomicky výhodná, preto sa mesto podľa Hrnčiarovej rozhodlo pre výstavbu novej plavárne. Investičný zámer a financovanie z úveru odsúhlasili poslanci lučeneckého mestského zastupiteľstva v júni. Jej výstavba si má vyžiadať približne tri milióny eur. Plaváreň v Lučenci by mala byť postavená v areáli mestského letného kúpaliska do konca budúceho roku. „Jej základom by mal byť plavecký a malý bazén, wellness s parnou a suchou saunou, ako aj priestor na ochladzovanie,“ avizuje hovorkyňa a dodáva, že polyfunkčný dom bývalej plavárne ponúkajú formou verejnej výzvy na odpredaj. „V súčasnosti prebieha 2. kolo verejnej výzvy vzhľadom k tomu, že v 1. kole sa žiadny záujemca neprihlásil,“ uzavrela.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross