No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Novú autobusovú stanicu v Tornali čaká otvorenie

23. októbra 2020 |  | 

Obyvateľov Tornale čaká otvorenie novej autobusovej stanice. Využívať by ju mali už budúci mesiac.

Postavená je na bývalom parkovisku, ktoré využívali niekedy aj ako tržnicu. Tornaľská samospráva tak bude môcť začať s rekonštrukciou pôvodnej stanice, kde sa vyprázdni časť námestia. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedol prednosta Mestského úradu Tornaľa Ladislav Nagy, mesto chce na týchto priestoroch spraviť nové parkovacie miesta a odstavné plochy. "Treba priestor vyasfaltovať a upraviť chodníky. Ten stav je už katastrofálny. Sú tam výmole. Hlavne tam, kde bola doteraz autobusová stanica," hovorí Nagy a dodáva, že mesto je čoraz viac presýtené autami, ktoré potom parkujú v okolitých uličkách.

Článok pokračuje pod reklamouNa margo autobusovej stanice uviedol, že je moderná, jednoducho spravená a dobre vybavená. "Zriadili tam aj novinový stánok a podávanie kávy. Je tam čakáreň, toalety aj pre imobilných, priestor pre vodičov," podotkol prednosta MsÚ v Tornali. Pred stanicou sú svahovité časti chodníkov pokryté protišmykovými kobercami a mali by tak byť bezpečné aj pre vozíčkarov. "Prechody pre chodcov cez hlavnú cestu sú osvetlené. Je to tak urobené, ako treba," skonštatoval Nagy. Súčasťou stanice je aj parkovisko s rampou na obmedzenú dobu spojenú s využitím stanice. Samospráva neďaleko podľa Nagya spravila náhradné parkovisko pre návštevníkov cintorína či kostola.

O konkrétnom termíne otvárania prisľúbili informovať na Slovenskej autobusovej doprave, ktorá do Tornale prišla s návrhom rekonštrukcie stanice. Ako pre Rimava.sk včera uviedla Nikola Ľalík, vo veci AS Tornaľa pripravujú komplexný informačný materiál pre médiá, ktorý potom poskytnú.

Autobusy v minulosti vstupovali priamo do mesta a od obyvateľov po tomto návrhu dostali niekoľko pripomienok k výstavbe na pôvodnom mieste. Poslanci potom odsúhlasili investorovi prevod pozemku o rozlohe viac ako 4 tisíc m2 veľkej parcely na Šafárikovej ulici za jedno euro. Základy začali stavať pred rokom. Náklady na realizáciu boli odhadnuté na približne 500 tisíc eur. Ako vtedy primátorka mesta Anna Szögedy uviedla, v tomto prípade ide o jeden z „historických projektov“, ktorý trvá 40 rokov a úzko súvisí s revitalizáciou hlavného námestia.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Ladislav Nagy

TORNAĽA: Obyvateľom predstavili vizualizáciu nového námestia. Dostali prvú pripomienku

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross