No active "ca-sidebar-197687" sidebar

PÍŠETE NÁM: Na bývalom dopravnom ihrisku sa znovu pracuje. Oživia ho?

dopravne-ihrisko-Na bývalom dopravnom ihrisku v Rimavskej Sobote, ktoré bolo niekoľko rokov zdevastované a nevyužívané, sa začalo s čistením, pílením stromov a obnovou starej budovy. Redakciu o tom informoval jeden z čitateľov, ktorý ako tvrdí, okolím prechádza často a bolo mu ľúto, že areál chátral a slúžil iba bezdomovcom. Práce a pohyb nových ľudí ho preto zaujali a potešili, ako však spomenul, zaujímalo by ho, či bude bývalé dopravné ihrisko slúžiť opäť svojmu účelu ako niekedy.

„Vyrúbali sme len to, čo bolo nevyhnutné a na čo sme mali povolenie. Ďalej už stromy ničiť nebudeme, naopak vysadíme nové. Sú tam 100 až 150 ročné stromy. To je hodnota toho parku, aspoň pre mňa,“ tvrdí nový majiteľ pozemku Erik Hanyus, podľa ktorého sa obyvatelia nemusia obávať, že by park rozpredal alebo tam postavil obchody či parkovisko. Ako zároveň zdôraznil, nepočíta však ani s obnovením dopravného ihriska a pozemok bude využívať na bývanie, pre rodinu a na súkromné účely podľa potenciálu parku, ktorý plánuje nechať na prírodno, v anglickom štýle. „Stavba parku a jeho plánovanie je mojím koníčkom,“ prezradil biológ Hanyus, podľa ktorého ich v najbližšej dobe čaká rekonštrukcia a sťahovanie sa do budovy, ktorú pri dopravnom ihrisku opravujú. Tá je zatiaľ v dezolátnom stave a preto je potrebné spevniť základy, opraviť kanalizáciu a iné nevyhnutné veci, ako nový majiteľ dodal, nepôjde však o žiadny luxus. Vysnívaný pozemok v centre s takýmito stromami bol podľa neho dlhodobým plánom, kvôli ktorému musel nedávno predať už prerobený byt v Rimavskej Sobote a teraz ich navyše tlačí aj čas, aby sa mohli čo najskôr nasťahovať. „Páčilo sa mi tu už dávno, bol som tu viackrát a mám na toto ihrisko aj spomienky keď ešte fungovalo,“ poznamenal Hanyus a s úsmevom dodal, že keď urobil na bicykli nejakú chybu, zobrali mu ho a musel za trest chodiť pešo.

Areál patril súkromnej spoločnosti z Lučenca, jeho majiteľ sa o bývalé ihrisko príliš nestaral a v minulosti bol niekoľkokrát vyzvaný k tomu, aby pozemok zabezpečil proti vstupu asociálov ako aj k vyprataniu odpadu. Neskôr bol pracovníkmi Technických služieb areál vyčistený, mesto ho chcelo odkúpiť a dopravné ihrisko obnoviť. S návrhom kúpy pozemku za viac ako 116 tis. eur sa však poslanci bývalého mestského zastupiteľstva v roku 2012 nestotožnili aj kvôli vysokým finančným nákladom.

Zdroj: Rimava.sk

 

Súvisiace články
Zdevastované dopravné ihrisko útočiskom asociálov
Poslanci odsúhlasili tobogan a nový bazén na Kurinci, dopravné ihrisko neprešlo


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross