No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Hnúšti odstrelia komín

V Hnúšti zlikvidujú osemdesiat metrov vysoký komín. Pre Rimava.sk to uviedol primátor mesta Roman Lebeda. Odôvodnil to tým, že už nikdy nebude využívaný a pre nové projekty je nepotrebný. Nachádza sa v priemyselnej zóne, najbližšie k súčasným investorom. Ako upresnil, komín bude odstrelený. Predpokladá, že sa tak stane do konca tohto roka.

Aj na základe rokovaní s potenciálnymi investormi majú podľa Lebedu skúsenosti, že žiadny investor nepostaví halu na mieste, kde ju ohrozuje komín. „Ide o komín postavený pre účely odvodu výduchov zo vzduchotechnických technológií výrobných hál. Prevádzky boli odstavené v roku 1997. Nie je žiadny predpoklad obnovy daného typu výroby, jednalo sa o chemický priemysel. Bol vystavený z muriva. Jeho priemer v základnej doske je 15,8 metra,“ priblížil.

Článok pokračuje pod reklamouĎalej uviedol, že sanáciu komína bude financovať mesto z účelovej dotácie poskytnutej ministerstvom hospodárstva. Podľa Romana Lebedu predpokladajú, že si celkovo sanačné práce vrátane odstrelu komína vyžiadanú približne 146 tis. eur bez DPH. Poznamenal, že ich súčasťou je aj búranie ďalších dvoch nehnuteľností v blízkosti komína. Má informáciu, že subjekt, ktorý sa postará o sanáciu, už bol vybratý. „Vyberala ho spoločnosť MH Invest II,“ uviedol hnúšťanský primátor.

O zámere demolácie starých priestorov SLZ, ako aj o podpore dvoch projektov z ministerstva hospodárstva Redakcia informovala už v predošlých článkoch koncom minulého, ako aj začiatkom tohto roka. Rovnako aj o tom, že jeden z investorov, spoločnosť Yura Eltec Corporation Slovakia sídliaca v R. Sobote, predlžuje svoj nájom. Urobila tak podpisom zmluvy o prenájme na ďalšie dva roky, v Hnúšti sa zároveň zaviazali zachovať počet zamestnancov.

Hnúšťanská samospráva získala z projektov viac ako 2 mil. investíciu. Ako vtedy pre Rimava.sk uviedla prednostka mestského úradu v Hnúšti Oľga Maciaková, ide o doposiaľ najväčšiu sumu, akú na tento účel dostali. Financie majú slúžiť na odkúpenie ďalších pozemkov od SLZ, úpravu UDHM haly hlavného mechanika či na demolácie niektorých priestorov a terénne úpravy. Revitalizáciou predchádzajúcej priemyselnej zóny majú vytvoriť spolu 47 tisíc m2 plochu pre nového investora.

Zdroj: Rimava.sk

FOTO-VIDEO: V Utekáči odpálili časť sklární, vzniká tam priemyselný park

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross