No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V meste bola založená medzi prvými. Rodinnú firmu si generačne odovzdávajú

Dnes sú veľmi populárne okuliare, ktoré slúžia na ochranu zraku pred modrým svetlom z rôznych elektronických zariadení, počítačov, mobilných telefónov a podobne. Optika vám môže ponúknuť aj takéto produkty. Dokonca, pokiaľ nosíte dioptrické okuliare, je možnosť kombinovať vaše dioptrické sklíčka s ochranným filtrom proti modrému svetlu. Je tak isto možnosť vybrať si okuliare, ktoré nemajú žiadne dioptrie, ale doplnia váš imidž.

„Dedo nás stále viedol k tomu, že to robíme pre ľudí a chceme im pomôcť.“

„Zákazníci ku nám chodia, pretože my im máme pomôcť a sme tu pre nich. Pristupujeme ku nim individuálne, pretože každý môže mať nejaký iný problém, s ktorým za nami prišiel. To je odkaz, ktorý nám tu starý otec zanechal a presne v jeho šľapajach sa snažíme aj pokračovať,“ vyjadril sa Okruhlica.

Fotografia rodiny Okruhlicovej. Zdroj: P. Okruhlica

Majiteľ prevádzky tiež povedal, že je pre nich naozaj dôležité, aby si ľudia pojem Optika MIOK spájali s priateľským a úprimným prístupom. „Poviem im plusy aj mínusy a je už na nich, či si vyberú našu službu. Alebo sa snažíme nájsť vhodné alternatívy. Predsa len, dnes je doba ťažká a rozumiem tomu, že nie každý má dostatok prostriedkov na nejaké drahé rámy a my sa vždy snažíme nájsť tú zlatú strednú cestu, na ktorej sa zhodneme. Môžem si dovoliť tvrdiť, že takto nás aj poznajú ľudia už roky,“ vysvetlil.

Ceny v predajni sa už roky snažia nastavovať priaznivo pre všetkých. „Vieme, že situácia s prácou a zárobkom tu nie je najľahšia, preto sa snažíme hľadať varianty také, aby bol pomer ceny a kvality vyvážený,“ doplnil.

Okrem toho, že sa v optike stretnete s priateľským prístupom a priaznivými cenami, nájdete v nej aj rôzne známe značkové rámy, ako napríklad Guess, Tommy Hilfiger, Boss a podobne.

Určite ste si už niekedy všimli aj stojany s okuliarmi, ktoré nájdete v niekoľkých obchodných reťazcoch. Dávajte si však pozor na tento tovar. Neslúžia na každodenné nosenie a môžete svojmu zraku iba uškodiť. „Ide o jednorazové okuliare, ktoré sú vyrábané primárne na to, aby tomu, kto nosí okuliare pomohli napríklad vtedy, ak niekam vycestuje a zabudne si tie svoje doma, alebo si súrne potrebuje prečítať dokumenty na úrade. Práve preto sa tieto okuliare vyrábajú najmä na čítanie. Nie sú vhodné na dlhodobé nosenie a ani na celodenné nosenie, pretože nie sú vyrobené na takýto účel,“ vysvetlil majiteľ optiky a dodal, že šošovky v nich nie sú vytvorené na to, aby pomáhali oku, ale naopak môžu mu iba uškodiť.

Nie sú prispôsobené ani pre ľudí, ktorí majú dioptrie rôzne na každom oku. „Je to pre ľudí istým spôsobom dosť lákavé, pretože tie okuliare sa predávajú veľmi lacno, ale nie je to riešenie z dlhodobého hľadiska. Ľudia si väčšinou neprepočítajú, že to, čo niekoľkokrát zaplatia za tieto jednorazové okuliare, ich vyjde niekoľkokrát drahšie, ako keď si ich kúpia raz a s profesionálnym poradenstvom,“ dodal.

Optiku MIOK nájdete v Rimavskej Sobote na ulici Francisciho 4 oproti VÚB banke. Môžete ju sledovať aj na Facebooku Optika MIOK, kde neprehliadnete informácie o novom tovare alebo otváracích hodinách. Ak vás zaujímajú nejaké informácie alebo sa potrebujete poradiť, môžete zavolať aj na telefónne číslo 047/562 56 78.

PR článok

Pri PR a sponzorovaných článkoch redakcia štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross