No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ružiná je po piatich rokoch pripravená na otvorenie, návštevníkov čaká aj sprievodný program

21. júna 2024 |  | 
Zdroj foto: SVP

RUŽINÁ – Pred viac ako rokom bola naplnená na 31 percent, k dnešnému dňu je to už o 80 percent viac. Ružinú opäť otvoria pre návštevníkov.

Už najbližšiu sobotu (22. júna) bude slávnostný deň sprevádzať aj program. Deň otvorených dverí sa uskutoční pri príležitosti 50. výročia jej uvedenia do prevádzky.

Slovenský vodohospodársky podnik, ktorý je aj správcom vodnej nádrže, sprístupní aj priestory, ktoré v posledných rokoch prechádzali rekonštrukciou.

Článok pokračuje pod reklamou


Vodná nádrž Ružiná začiatkom leta 2022. Foto: Miroslav Pribišan

V sobotu bude od 9:00 na celé popoludnie pripravený sprievodný program, v rámci ktorého prezentáciou predstavia aj históriu Ružinej, pripravené bude čítanie s Lenkou Šingovskou o vodných stavbách, pre najmenších bude prístupná herná zóna a atrakcie. Vodu v nádrži Ružiná začali vypúšťať v roku 2019 po 45 rokoch fungovania.

Slovenský vodohospodársky podnik následne zrealizoval viacero opráv. Náklady presiahli 2,6 milióna eur bez DPH. Napúšťať ju začali v lete roku 2021. K procesu dopomohla aj nádrž v Mýtnej, z ktorej vodu presunuli podzemným potrubím.

Zdroj: FB SVP

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross