No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HNÚŠŤA: Baboľ končí vo funkcii riaditeľa TS, samospráva hľadá náhradu

Šéf Technických služieb (TS) v Hnúšti Igor Baboľ končí vo svojej funkcii. Zastáva ju sedem rokov. Dôvodom, prečo sa rozhodol koncom mája skončiť v tejto funkcii, je podľa jeho slov odchod do dôchodku vo veku 62 rokov. Ako pre Rimava.sk ďalej Baboľ povedal, netreba za tým hľadať nič iné. Na dôchodku si bude podľa jeho slov robiť svoje veci, venovať sa športu, hlavne futbalu a Old Boys tímu, ale tiež kultúrnym aktivitám a cestovaniu.

Riaditeľa vybrali bývalí poslanci spomedzi 11-tich uchádzačov. Svojmu nástupcovi Baboľ praje predovšetkým pevné nervy. Podľa neho by mal mať ekonomické, technické, prípadne právnické vzdelanie, ale hlavne vedieť pracovať s ľuďmi a riadiť ich, no najdôležitejšie je načúvanie ľuďom. „Tiež by mal ovládať krízový manažment a mať skúsenosti s vedením firmy,“ dodal odchádzajúci riaditeľ TS, ktorý sa do funkcie dostal v časoch, kedy hospodárske výsledky tejto mestskej organizácie boli v červených číslach. Ako uviedol, pri práci mu pomáhalo hlavne „5P“ - pokora, poctivosť, pracovitosť, profesionalita a samozrejme,  patričné vzdelanie.

Článok pokračuje pod reklamou Pripomenul, že  vďaka podpore vedenia mesta, a to terajšieho či bývalého primátora Hnúšte, boli Technickým službám počas jeho pôsobenia nakúpené veci a obnovená technika. Ako príklad uviedol výmenu obyčajných kosačiek, krovinorezov za veľké kosačky, ktoré skosia pár hektárov za deň. Podľa jeho slov sú v TSM nastavené parametre a stabilný kolektív. 

Samospráva teraz hľadá za neho náhradu. Vypísala výberové konanie a nový človek by mal do kresla zasadnúť na začiatku júna.

Hnúšťanský primátor Roman Lebeda je podľa jeho vyjadrenia rád, že na tejto pozícii nastane zmena. „Pozrel som si spätne na koncepciu rozvoja, s ktorou sa tento riaditeľ uchádzal o funkciu a môžem konštatovať, že väčšinu úloh, ktoré sám navrhol, nesplnil. Napriek tomu mu ďakujem za odvedenú prácu pre Hnúšťu,“  uviedol Lebeda s tým, že TS v súvislosti s novým vývojom odpadovej legislatívy potrebujú zmeny, ktoré by mal priniesť nový riaditeľ.

Baboľ sa ujal riaditeľskej funkcie na jar 2013, keď sa vo výberovom konaní o ňu uchádzalo jedenásť kandidátov. Jeho predchodcu Miroslava Morháča odvolali vtedy kvôli zlým hospodárskym výsledkom a strate príspevkovej organizácie.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Google maps


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross