No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vyhlásenie poslancov z klubu Odvážme sa zrýchliť: Štátny priemyselný park je nádejou pre budúce generácie

26. februára 2021 |  | 

Zľava: Michal Demeter, Radovan Ceglédy, Jaroslav Matzenauer, p. Boris Káčáni (riaditeľ MH Invest), p. Milan Gavlák (vedúci Odboru identifikácie, rozvoja investícií, obchodu a služieb SARIO), Roman Vaľo

Zverejňujeme vyhlásenie poslaneckého klubu Odvážme sa zrýchliť s názvom Štátny priemyselný park Rimavská Sobota – nádej pre naše mesto v plnom a nezmenenom znení.

V septembri v minulom roku, keď pán minister Richard Sulík ohlásil záujem vybudovať na Slovensku štátny priemyselný park, by sa v Rimavskej Sobote našiel len málokto, kto by veril, že sa to udeje práve u nás. V nás poslancoch klubu Odvážme sa zrýchliť táto informácia vzbudila nádej a oslovili sme pána ministra s ponukou, že Rimavská Sobota je práve to najvhodnejšie strategické miesto. V októbri na rokovaní v Bratislave sme túto našu myšlienku predstavili aj pánovi Borisovi Kačánimu, riaditeľovi MH Invest a získali sme si hlavne jeho podporu. Toto stretnutie bolo zlomovým momentom, nakoľko lokalita nášho priemyselného parku bola ďaleko od prvého miesta, od toho, pre ktoré sa štát rozhodne.

Článok pokračuje pod reklamouPánovi ministrovi úprimne ďakujeme, že nás prijal na ministerstve u seba v kancelárii spolu s riaditeľom agentúry SARIO pánom Róbertom Šimončičom, vypočul si naše argumenty a podporil požiadavku, aby Rimavská Sobota bola tá pravá lokalita pre ktorú sa rozhodne. Pánovi ministrovi sa táto myšlienka zapáčila a kolesá dejín, pokroku a rozvoja sa roztočili. Vedenie mesta, keď bolo oslovené, nezaváhalo a využilo šancu, ktorú máme raz za život a na rozdiel od minulosti ponuku neodmietlo, ktorá sa nedostáva každý deň a ktorá vzbudzuje nádej, pre náš ťažko skúšaný región. Primátor na chodbe parlamentu tiež v krátkosti ôsmich minút predstavil náš priemyselný park a od vtedy sme šli rôznymi cestami k spoločnému cieľu. Prešlo 6 mesiacov, urobili sa odvážne a rýchle rozhodnutia, a tento pre nás Soboťanov niekedy sen, môžeme dnes nazvať skutočnosťou.

Nádej... nádej, to je to správne slovo, ktoré charakterizuje tento počin. Štátny priemyselný park je nádejou pre súčasnosť, je nádejou aj pre budúcnosť a je nádejou, že nadviažeme na rozvoj v minulých storočiach. Štátny priemyselný park je nádejou, ktorá presahuje naše volebné obdobia a presahuje aj naše životy. Štátny priemyselný park je nádejou pre budúce generácie, pre naše deti, že sa región Rimavskej Soboty stane skutočným miestom pre dobrý a plnohodnotný život.

Ďakujeme ministrovi hospodárstva pánovi Sulíkovi, že vypočul naše požiadavky a že nám dal nádej na lepšiu budúcnosť. Ďakujeme pánovi riaditeľovi MH Invest Kačánimu, ktorý dovtedy dobiedzal na ministra Sulíka a pretláčal Priemyselný park Rimavská Sobota, až kým ho definitívne presvedčil o tom, že práve táto lokalita je tá správna. Ďakujeme pánovi riaditeľovi SARIO Šimončičovi za podporu a odporúčanie Priemyselného parku Rimavská Sobota. Ďakujeme vláde Slovenskej republiky, že svojím rozhodnutím umožnila, aby sa sny, o ktorých v našom regióne snívame skoro 30-rokov, mohli postupne stať skutočnosťou.

S nádejou ďakujeme za všetkých Soboťanov

Poslanci klubu Odvážme sa zrýchliť

Uvedený text je vyhlásením poslaneckého klubu Odvážme sa zrýchliť, redakcia sa nemusí stotožňovať s jeho obsahom.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross