No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Buvala a Králik sa uchádzajú o post predsedu

O funkciu predsedu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku prejavili záujem štyria uchádzači. Dvaja z nich pochádzajú z Rimavskosobotského okresu. Sú nimi Ján Buvala a Igor Králik. Obidvaja pôsobia na tomto špecializovanom súde. Predsednícku stoličku sa pokúsi obhájiť Michal Truban a ambície posadiť sa na ňu má tiež Ján Hrubala.

Pôvodom Teriakovčan Buvala je absolventom hnúšťanského gymnázia, ktoré ukončil maturitou v roku 1979. Králik študoval na rimavskosobotskom gymnáziu, odkiaľ pochádza a maturoval rovnako v roku 1979. Obidvaja potom študovali na Právnickej fakulte UPJŠ v Košiciach.

Článok pokračuje pod reklamouJán Buvala je bývalým prokurátorom Okresnej prokuratúry v Rimavskej Sobote a neskôr námestníkom okresného prokurátora v Rimavskej Sobote. Buvala si oblieka sudcovský talár  v Pezinku od roku 2006. Igor Králik pracoval aj na banskobystrickej krajskej prokuratúre a bol sudcom na krajskom súde v meste pod Urpínom. Bol poverený vedením a neskôr zastával post predsedu Špeciálneho súdu v Pezinku. Po zrušení tohto súdu nadviazal na jeho činnosť Špecializovaný trestný súd. Ten má sídlo v Pezinku a pracovisko aj v Banskej Bystrici. Králik je predsedom jedného z jeho senátov.  

Žiadosť o zaradenie do výberového konania na obsadenie funkcie predsedu ŠTS v Pezinku a ďalšie súvisiace doklady bolo potrebné predložiť do 15. apríla. Výberové konanie sa uskutoční formou pohovoru výberovej komisie s uchádzačmi. Posledné slovo bude mať ministerka spravodlivosti Mária Kolíková.

Zdroj: Rimava.sk, www.justice.gov.sk

Zachar sa udržal v kresle, nemal vyzývateľa

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross