No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Pri výstavbe väznice opravia neďaleké byty. Kto postaví celý komplex za dva roky, stále nie je známe

17. decembra 2019 |  | | |

Väzenské zariadenie má postaviť jeden zo štyroch záujemcov, víťaz však stále nie je známy aj napriek plánovanému termínu vyhodnotenia v polovici decembra. Ako včera pre Rimava.sk potvrdilo Generálne riaditeľstvo Zboru väzenskej a justičnej stráže, projekt „Výstavba väzenského zariadenia Rimavská Sobota – Sabová“ je stále v štádiu prebiehajúceho verejného obstarávania koncesie. "Po ukončení vyhodnotenia podmienok účasti prebiehajú rokovania v rámci súťažného dialógu so štyrmi záujemcami. Je však potrebné povedať, že samotný súťažný dialóg nemá v zákone o verejnom obstarávaní stanovené zákonné lehoty a dodržanie predpokladaného harmonogramu je závislé od oboch strán dialógu," uvádza v stanovisku ZVJS s tým, že úspešný uchádzač bude známy až po ukončení celého procesu súťažného dialógu.

Zároveň dodávajú, že po jeho ukončení majú záujemcovia predložiť konečné ponuky, na základe ktorých verejný obstarávateľ vyberie jedného uchádzača. Termín začatia výstavby, teda druhá polovica roka 2020, je podľa ich stanoviska stále reálny. Tento dátum sa už raz posúval, ukončenie výstavby však naďalej ostáva v pláne na rok 2022.Kapacita väznice má byť 832 miest, pričom projekt predpokladá výstavbu zariadenia s minimálnym, stredným aj maximálnym stupňom stráženia. Ako Rimava.sk ešte v novembri 2018 informovalo Ministerstvo spravodlivosti SR, predpokladá sa vytvorenie aj takmer 300 funkčných miest príslušníkov Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) a 42 funkčných miest zamestnancov ZVJS.

Okrem väznice postavia aj zdravotné stredisko a opravia už existujúci bytový dom

Konečná podoba komplexu väzenského zariadenia je podľa ZVJS predmetom rokovaní v rámci súťažného dialógu so záujemcami a úspešným uchádzačom. V požiadavkách Zboru väzenskej a justičnej stráže je v rámci výstavby aj zriadenie zdravotného strediska a aj objektov na zamestnávanie odsúdených.

Novovytvorené väzenské zariadenie má disponovať tranzitnou ubytovňou pre príslušníkov Zboru väzenskej a justičnej stráže. Bytový komplex nie je súčasťou väznice, ale v rámci projektu plánujú opraviť už existujúci bytový dom, ktorý sa nachádza približne 500 metrov od väzenského zariadenia. Podľa Moniky Kacvinskej z Generálneho riaditeľstva ZVJS bytový dom pozostáva z trinástich bytových jednotiek.

https://www.facebook.com/tvrimava/videos/2064224370344707/

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
S výstavbou väznice na Sabovej rezort spravodlivosti počíta už budúci rok
VIDEO-R. SOBOTA: Novú väznicu chcú postaviť do štyroch rokov, strážcov majú už teraz málo
R. SOBOTA: Ministerka Žitňanská príde odprezentovať návrh väznice za viac ako 220 mil. eur
R. SOBOTA: Výstavba väznice na Sabovej je opäť reálnejšia
R. SOBOTA: Rozšírenie väznice má priniesť stovky pracovných miest
R. SOBOTA: K väznici by malo pribudnúť aj zariadenie pre duševne chorých
R. SOBOTA: V meste plánujú postaviť väznicu pre 800 väzňov


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross