No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Hnúšti by chceli otvoriť kúpalisko od začiatku júla

4. júna 2020 |  | 

Tisovská samospráva zvažuje, či bude tento rok kúpalisko otvorené. Bazén sa budú snažiť pripraviť tak, aby mohol byť spustený do prevádzky od prvého júla. Pre Rimava.sk to uviedol prednosta tisovského mestského úradu Tibor Tokár. „V druhej polovici júna rozhodneme či aj reálne bude tá prevádzka spustená. Zvážime všetky okolnosti pre a proti,“ doplnil. Ako ďalej poznamenal, všetko budú prispôsobovať aktuálnym opatreniam vydaným Úradom verejného zdravotníctva SR. Ak otvoria kúpalisko, chcú prijať na ňom také opatrenia, aby boli jeho návštevníci spokojní. Podľa slov prednostu úradu potrebujú bazén udržiavať, aj keby napokon nebol sprevádzkovaný.

Článok pokračuje pod reklamouPavel Polčáni, ktorý je v súčasnosti poverený vedením Technickým služieb mesta v Hnúšti, pre Rimava.sk uviedol, že dnes v meste zasadal krízový štáb a od prvého júla by mali kúpalisko spustiť do prevádzky. „Dostal som príkaz pripravovať kúpalisko na spustenie,“ dodal s tým, že budú robiť všetko pre to, aby ho od začiatku budúceho mesiaca otvorili. Podľa jeho slov zatiaľ nechystajú na kúpalisku nejaké novinky v porovnaní s minulým rokom. Podotkol však, že musia dodržiavať tie predpisy, ktoré vydal Úrad verejného zdravotníctva. „Musím si to ešte podrobne naštudovať, ale nebude to také strašné,“ uviedol Polčáni.

Úrad verejného zdravotníctva SR zverejnil, aké opatrenia majú prevádzky umelých a prírodných kúpalísk dodržiavať v súvislosti s pandémiou koronavírusu.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross