No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vo veku 92 rokov zomrel významný slovenský pomológ Ivan Hričovský

3. júla 2024 |  | 
Zdroj: FB Rady do záhrady. prof. Ivan Hričovský

Vo veku 92 rokov nás opustil významný slovenský pomológ, profesor v odbore špeciálna rastlinná výroba na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre a odborník v odbore ovocinárstvo a záhradníctvo Ivan Hričovský, ako na svojej stránke uviedli noviny.sk.

Ivan Hričovský sa narodil 23. januára 1932 v Hornom Hričove. Po skončení štúdia na Vysokej škole záhradníckej v Lednici na Morave sa venoval ovocinárskemu výskumu. Neskôr začal pôsobiť na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre. Na akademickej pôde vychoval mnoho odborníkov v oblasti ovocinárstva a záhradníctva. Jeho odborné rady a odporúčania boli cenným prínosom aj pre záhradkárov a pestovateľov po celej krajine.

Článok pokračuje pod reklamou


Jeho znalosti boli tiež často zdieľané prostredníctvom televízie a rozhlasu. V rokoch 1990 až 2010 pôsobil ako predseda Slovenského zväzu záhradkárov a neskôr bol aj čestným predsedom Republikového výboru Slovenského zväzu záhradkárov.

Zdroj: FB Rady do záhrady. prof. Ivan Hričovský

Za svoje mimoriadne zásluhy o rozvoj v oblasti hospodárstva, osobitne v oblasti ovocinárstva, bol v roku 2010 prezidentom Slovenskej republiky Ivanom Gašparovičom ocenený štátnym vyznamenaním Rad Ľudovíta Štúra druhej triedy.

Odchod profesora Ivana Hričovského je veľkou stratou pre slovenskú odbornú a záhradnícku komunitu. Jeho prínos pre rozvoj ovocinárstva a záhradníctva na Slovensku zostane nezabudnuteľný.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross