No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Výstavba toboganu je zatiaľ v plnom prúde. V súčasnej situácii je ale otázne dokedy

Výstavba toboganu na Kurinci pri Rimavskej Sobote, ktorá sa ťahá už od roku 2017 je v plnom prúde. Náklady na jeho výstavbu už pritom predstavujú približne pol milióna eur. O prácach sa môžu presvedčiť ľudia prechádzajúci sa po Kurinci. Jeho dostavba podľa informácií samosprávy bude závisieť od finančných prostriedkov v rozpočte, ktorý stále nie je schválený. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedol viceprimátor mesta Ladislav Rigó, súčasná situácia v súvislosti s koronavírusom bude mať zrejme dopad aj na otvorenie letnej sezóny.

„Aj napriek nepriaznivej situácii zavinenej nebezpečne šíriaceho sa koronavírusu, prebiehajú stavebné a údržbárske práce v rekreačnej oblasti Kurinec Zelená voda,“ aj toto avizuje samospráva na svojej web stránke. Ako ďalej uvádza, stavia sa tobogan s dopadovým bazénom i so strojovňou, uskutočňujú sa údržbárske práce na jednotlivých bazénoch (50 a 30-metrový, detský bazén), buduje sa prístupový chodník k 30-metrovému bazénu a skrášľuje sa celé okolie. Pohyb na stavbe bolo vidieť aj včera, 7. apríla.Mesto podľa zverejnených informácií mieni pripraviť rekreačný areál k júnovému otvoreniu podľa pôvodného plánu. „Ale otázkou je čo nám prinesú najbližšie dní, týždne či mesiace v súvislosti so svetovou pandémiou,“ dodáva samospráva. V tejto veci je však vedenie mesta aktuálne opatrnejšie. Ako povedal pre Rimava.sk viceprimátor Rigó, v súčasnej situácii bude rozpočet mesta veľmi zoštíhlený. Podľa jeho slov výpadok v mestskej pokladnici pri zohľadnení výpadku hrubého domáceho produktu (HDP) môže samospráva prísť o financie z podielových daní od 250 tisíc eur až do 2,5 mil. eur. Ako doplnil, to či tobogan bude dostavaný nevie povedať. „Bude závisieť od možností finančných prostriedkov,“ poznamenal a dodal, že mesto aktuálne škrtlo všetky kapitálové výdavky, keďže aktuálna situácia bude mať podľa jeho slov obrovský dopad na hospodárenie.

Podľa Rigóa by však dnes mala Vláda SR podať konečný verdikt v súvislosti so zvolávaním mestských zastupiteľstiev. „Keď toto budeme vedieť, tak po Veľkej noci zvoláme zasadnutie mestského zastupiteľstva,“ podotkol. Ako doplnil, otvorenie letnej turistickej sezóny na Kurinci nevidí priaznivo. „Ak ostali zatvorené školy až do konca školského roka, tak to bude mať negatívny dopad aj otvorenie letnej turistickej sezóny,“ zakončil.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross