No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ: Z okresu Revúca hlásia prvý prípad koronavírusu. Muž sa ale v Revúcej nezdržiaval od januára

17. marca 2020 |  | |

Doplnené o 17:40 hod.

Identifikovali pacienta z okresu Revúca, ktorý má pozitívny test na koronavírus. Muž z tohto okresu sa v meste Revúca, ani v okolí nezdržiaval vyše mesiaca. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedol Dušan Béres, okresný hygienik z R. Soboty, pod ktorý spadá aj región Revúcej, v priebehu dnešeného dňa sa im podarilo identifikovať pacienta. Ide o 44-ročného muža, ktorý má len trvalé bydlisko v Revúcej, no býva inde na území Slovenska. "Naposledy tam bol v januári," povedal Béres a dodal, že bol prijatý na infekčné oddelenie v Banskej Bystrici. Celkovo tam tak majú tri prípady.

Pôvodná správa zverejnená 16:05 hod.

Na Slovensku dnes 17. marca zatiaľ pribudlo 12 prípadov koronavírusu. Medzi nimi je aj jeden prípad z okresu Revúca. Informuje o tom ministerstvo zdravotníctva SR. V prípade ostatných ide o štyri osoby z Bratislavy, štyri z okresu Žilina, traja ľudia sú z okresu Dunajská Streda.Región Gemer-Malohont má tak už dva potvrdené prípady koronavírusu. Tým prvým 16. marca bola žena z obce Rochovce v okrese Rožňava, ktorá je hospitalizovaná v Košiciach. Dnes tak pribudla ďalšia osoba, ktorej výsledky na koronavírus boli pozitívne.

Testom na koronavírus sa podrobila aj jedna z rodičiek v rimavskosobotskej nemocnici, ktorá vykazovala cestovateľskú anamnézu. Výsledok mala negatívny.

Správu budeme aktualizovať.

Zdroj: Rimava.sk

RÚVZ dostáva viacero podnetov na obyvateľov, ktorí prišli zo zahraničia a voľne sa pohybujú. V Ožďanoch na nich dohliada starosta

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross