No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R.SOBOTA/KORONAVÍRUS: Po nakazenom otcovi pribudol ďalší člen rodiny

Prvý pozitívny prípad v okrese Rimavská Sobota, pri ktorom bola preukázaná nákaza koronavírusom u 81-ročného muža, má pokračovanie. Pri nových testovaniach bolo preukázané, že pozitívna je aj ďalšia osoba v domácnosti, jeho manželka. Ako ďalej Rimava.sk informoval Dušan Béres, okresný hygienik z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Rimavská Sobota, manželka má neurčité príznaky ochorenia.

"Syn, ktorý prišiel zo zahraničia je ale negatívny. Je možné, že už to ochorenie prekonal," povedal Béreš, podľa ktorého opatrenia v rodine platia aj naďalej a ľudia sa nemusia obávať, lebo rodina bola v karenténe, ktorú hygienici kontrolovali.

Článok pokračuje pod reklamou"Kontakt tam bol len taký, že im doniesli napríklad potraviny pred dvere v rukaviciach a rúške. Keď odišli preč, tak si ich prevzali," ubezpečil regionálny hygienik.

Zároveň podotkol, že kontrolovaný bol aj lekár, ktorý sa staral o 81-ročného muža a bol s nimi len v telefonickom kontakte. "Nemusí ísť teda do karantény," poznamenal. Syn mal pracovať v Rakúsku a ku kontaktu s infikovaným človekom prišiel zrejme tam. Malo ísť o muža zo Srbska, ktorý tam tiež pracoval a neskôr ich kontaktoval, že bol pozitívne testovaný.

V okrese Rimavská Sobota potvrdili prvý prípad nákazy včera (27. marca), približne tri mesiace * mesiac odkedy bol koronavírus potvrdený aj na Slovensku. Otca zrejme nakazil syn v karanténe. Dôchodcu v uplynulých dňoch previezli na infekčné oddelenie. Ako uvádza Úrad verejného zdravotníctva, na Slovensku evidujú približne 6 119 negatívnych vzoriek a za včerajší deň pribudlo 23 nových pozitívnych prípadov. Až 724 nových vzoriek bolo negatívnych.

* Opravené: Prvý prípad na Slovensku sa objavil 6. marca 2020.

Zdroj: Rimava.sk

R. SOBOTA: V okrese potvrdili prvý prípad nákazy. Otca zrejme nakazil syn v karanténe

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross