No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ - R. SOBOTA: V karanténnom centre testovali hasiči vyše 20 ľudí. Dnes im oznámili vysledky

25. apríla 2020 |  | 

V rimavskosobotskom karanténnom centre otestovali všetkých repatriantov, ktorí sú v ňom ubytovaní. Na základe výsledkov testov sa rozhodne, či budú môcť ísť do domácej karantény. Testovanie prebiehalo v internáte Strednej odbornej školy technickej a agropotravinárskej, mali na starosti hasiči z Banskej Bystrice. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedla riaditeľka školy Dagmar Vašová, otestovaných bolo všetkých 22 repatriantov, ktorých prijali asi pred týždňom. Ide o prvých ľudí, ktorí do internátu prišli zo zahraničia a museli sa podrobiť karanténe. Pricestovali z Rakúska, Nemecka, Veľkej Británie, Čiech a Švajčiarska. Čas strávený v karanténe by im aj zamestnancom mali spestriť darované knihy.

Článok pokračuje pod reklamouTestovanie bolo v uplynulých dňoch vo viacerých lokalitách okresu Rimavská Sobota. Pozitívne boli testy v Zacharovciach, Veľkom Blhu či Tornali. V okrese Rimavská Sobota tak počet pozitívne testovaných ľudí presiahol hranicu desať. Prípady sa vyskytli aj v susednom okrese Lučenec. Negatívne boli však testy v Domove sociálnych služieb vo Veľkom Blhu.

Počet testovaných sa priblížil v celoslovenskom meradle k hranici 5 tisíc testov za deň. K včerajšiemu dňu, 24. aprílu, pozitívnych bolo 13 prípadov, dva z nich sú v Banskobystrickom samosprávnom kraji. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedol Dušan Béreš, okresný hygienik z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) Rimavská Sobota, ani jeden z piatkových prípadov sa netýka okresov Rimavská Sobota či Revúca. "Aj testy v Gemerskom Sade v okrese Revúca sú negatívne," dodal.

Od 22. apríla sú otvorené prevádzky obchodov a služieb do 300 metrov štvorcových, prevádzky verejného stravovania s výdajom stravy cez okienko. Otvorené sú aj vonkajšie športoviská, musí však ísť o bezkontaktný šport, bez obecenstva či využívania šatní a WC. Otvorené sú taktiež aj trhoviská.

Doplnené o 18:00 hod.
Výsledky včerajších testov ľudí z karanténneho centra sú negatívne. Rimava.sk o tom informovala riaditeľka školy. Podľa jej slov po vypísaní papierov ich postupne prepustia do domácej karantény.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články:


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross