No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Na sídliskách v R. Sobote sa ozýval potlesk. Z operačného strediska ZZS prišla čoskoro reakcia

20. marca 2020 |  | 

Večer, okolo ôsmej hodiny sa aj na sídliskách v Rimavskej Sobote, podobne ako Slovensku, ozýval potlesk tým, ktorí za nás bojujú priamo v prvej línii proti koronavírusu. Tak znie odkaz za vďaku všetkým zdravotníkom, hasičom, policajtom a predavačkám. Iniciatívu zorganizovalo na sociálnych sieťach - Potlesk pre zdravotníkov a hasičov.

Ľudia tlieskali, pískali a kričali ďakujeme na balkónoch na Sídlisku Západ, Rimava, na Malohontskej ulici a nechýbala ani Rožňavská ulica. Začali len na niektorých balkónoch, no potom sa pridali aj ďalší, tlieskanie vyvrcholilo v magickom čase o 20:20, 20. marca 2020, na pozadí sa ozývala skladba Slovensko moje od skupiny Hrdza.

Článok pokračuje pod reklamouPribližne hodinu potom reagovala na sociálnej sieti Alena Krčová z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby. "Nepotrebujeme, aby ste nám tlieskali, aj keď priznávame, že nás to hreje v srdci. Chceme však, aby ste boli zodpovední, dodržiavali nariadenia, umývali si čo najčastejšie ruky, nosili rúška, nezatajovali nám informácie pri volaní na 155, aby nám zbytočne záchranári nezostávali v karanténe, aby ste neblokovali tiesňovú linku s banalitami. Aby ste chránili svojich starých rodičov, chodili im nakupovať. Aby ste s nimi telefonovali, pretože nám osamelí a plní obáv volajú na 155. To chceme," uvádza Krčová.

https://www.facebook.com/policiaslovakia/videos/209162800157215/
V regióne zaznamenali prvý prípad ochorenia na koronavírus, muž pricestoval z Čiech

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross