No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zariadenie opatrovateľskej služby ostalo v karanténe, dve zamestnankyne majú pozitívne testy

Dve zamestnankyne zariadenia opatrovateľskej služby v Revúcej majú prvý test na koronavírus pozitívny. Kde sa mohli nakaziť, zatiaľ nevedia. V zariadení je takmer 80 klientov patriacich do rizikovej skupiny a asi 50 zamestnancov. Ako pre Rimava.sk uviedol Dušan Béreš, okresný hygienik z RÚVZ Rimavská Sobota, po zistení výsledkov z konca minulého týždňa zasadol krízový štáb. "Boli prijaté protiepidemiologické režimové opatrenia. Zariadenie bolo uzatvorené pre príjem a prepúšťanie klientov," povedal Béreš, podľa ktorého bol obmedzený počet pracovníkov, ktorí zostali v zariadení a zabezpečujú starostlivosť počas karantény objektu. Zároveň bolo nariadené testovanie klientov.


Čerstvé výsledky testov nepotvrdili nákazu u seniorov
"Včera večer sme sa dozvedeli, že výsledky testov boli negatívne. Takže okrem tých dvoch prípadov nebola potvrdená pozitivita," zdôraznil Béreš, podľa ktorého počas karantény budú ešte opakovať testovania. Stav klientov budú denne sledovať. Karanténa je uvalená na všetkých, ktorí s nimi mohli prísť do kontaktu.

Článok pokračuje pod reklamouPracovníčky sú z Revúcej a hygiena pokračuje v šetrení, kde a za akých okolností sa mohli nakaziť, nakoľko nemajú cestovateľskú anamnézu. Jedna zo zamestnankýň tam nerobila od 6.apríla. Na hygiene tak predpokladajú, že sa nakazila niekde inde alebo k nákaze došlo ešte predtým. Tomu však podľa Béreša nezodpovedá malý počet pozitívne testovaných ľudí na toto ochorenie v Revúcej.

Zariadenie opatrovateľskej služby v Revúcej bolo zriadené v samostatnom objekte, ktorý bol pôvodne využívaný ako ubytovňa a ako zariadenie opatrovateľskej služby je v prevádzke približne 30 rokov. Od roku 2002 je prevádzkovateľom Mesto Revúca. Ako ďalej mesto informuje na oficiálnej stránke samosprávy, v priebehu rokov 2010-2011 prešlo zariadenie rozsiahlou rekonštrukciou a v súčasnosti sa o 76 klientov umiestnených v zariadení stará 38 - členný personál, z toho 29 opatrovateliek, ktoré zabezpečujú opatrovateľskú službu v rozsahu určenom zákonom. Okrem toho sú tam sociálne pracovníčky, ako aj také ktoré zabezpečujú stravu, pranie, či upratovanie.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross