Žiaci si zmerali nielen svoje vedomosti, ale aj šikovnosť

13. mája 2019 |  |

Uplynulé Dni mesta Rimavská Sobota mali aj súťažný charakter. O ten sa postarala vedomostná súťaž spolu so stolnotenisovým turnajom. Súťaže sa uskutočnili pri príležitosti 74. výročia ukončenia 2. svetovej vojny. Zorganizovali ich Oblastný výbor SZPB Rimavská Sobota - KUŽM, Okresný úrad Rimavská Sobota, CVČ Relax Rimavská Sobota a TJ Mladosť Relax. Rimava.sk o tom informovala riaditeľka CVČ Relax Ivana Pivarníková.

V  CVČ Relax sa uskutočnila vedomostná súťaž z histórie 2. svetovej vojny a boja proti fašizmu – oblastné kolo a v telocvični ŠZŠ s VJM na Ulici Hviezdoslavovej v Rimavskej Sobote sa uskutočnil stolnotenisový turnaj jednotlivcov žiakov a žiačok základných a stredných škôl. Ako priblížila, do vedomostnej súťaže sa prihlásilo 7 trojčlenných družstiev. „Jednotlivé družstvá prezentovali svoje vedomosti najmä z oblasti nástupu fašizmu k moci, príprav a vypuknutia druhej svetovej vojny, jej dôležité etapy, vznik odbojového hnutia, priebeh SNP a dôležité udalosti pri oslobodzovaní našej vlasti i nášho regiónu, odkaz pre dnešok ako aj najvážnejšie ohrozenie celosvetového mieru po 2. svetovej vojne, vojnové konflikty po druhej svetovej vojne," ozrejmila s tým, že po vyhlásení výsledkov sa žiaci spolu s organizátormi zúčastnili pietneho aktu kladenia vencov pri príležitosti 74. výročia ukončenia 2. svetovej vojny.

7. ZŠ P. J. Šafárika Tornaľa 7. miesto

Na stolnotenisovom turnaji sa zaprezentovalo až 61 pretekárov (žiaci ZŠ 32, žiačky ZŠ 9, študenti SŠ 15 a študentky SŠ 5 ). Podľa riaditeľky 32 žiakov ZŠ bolo rozdelených do 8 štvorčlenných skupín, kde hrali systémom každý s každým. Zo skupín postupovali ďalej prví dvaja pretekári, ktorí hrali progresívny KO systém, kto prehral vypadol. Vo finále sa stretli Erik Rácz - ŠZŠ Bottova Rimavská Sobota a Vojtech Bosnyák - ZŠ P.K. Hostinského Rimavská Sobota. Nakoniec si prvenstvo odniesol Rácz. O tretie miesto bojovali chlapci z RC Čerenčany, Kristián Havran zvíťazil nad Damianom Klempárom . Žiačky ZŠ boli vylosované do dvoch skupín (1 päťčlenná a 1 štvorčlenná), kde v skupinách hrali ako chlapci každá s každou.

Podľa Pivarníkovej postupujúce pretekárky hrali tiež progresívny KO systém. Do finále sa prebojovali Monika Bosnyáková - ZŠ P.K. Hostinského Riamvská Sobota a Daniela Gubčová - ZŠ Rimavská Baňa. Bosnyáková vyhrala a stala sa celkovou víťazkou turnaja. O bronzovú medailu bojovali žiačky Sofia Kozáková - ZŠ Rim. Baňa a Beáta Kondášová- ŠZŠ Bottova R. Sobota, kde posledne menovaná bola úspešnejšia a získala tretie miesto.

„Študenti hrali tiež najprv v troch skupinách každý s každým a postupujúci KO systém. Do finále sa prebojovali chlapci Gymnázia Ivana Kraska Rim. Sobota, kde Adam Černecký zvíťazil nad Ladislavom Lóczym. Na treťom mieste sa umiestnil Peter Ružička - OA RS, ktorý zdolal Michala Mihálya - EG Tisovec," ozrejmila. Študentky bojovali iba v jednej skupine, kde 4 žiačky EG Tisovec a 1  OA RS hrali každá s každou.

Všetky ocenené miesta si vybojovali dievčatá z EG Tisovec. Prvé miesto Miriam Dekrétová , druhé Bianka Drgová a tretie Martina Zrlenáková.
Občerstvenie a vecné ceny zabezpečila ZO SZBP Júliusa Boľfíka, diplomy CVČ Relax Rimavská Sobota.

„Víťazom blahoželáme a prajeme veľa úspechov," zakončila riaditeľka Pivarníková.

Zdroj: Rimava.sk