No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pracovníci TSM začali s kosením skôr a bez brigádnikov

Pracovníci Technických služieb mesta Rimavská Sobota začali s prvým kosením trávnatých verejných plôch už v polovici apríla. Podľa riaditeľa TSM Tibora Barta začali skôr ako inokedy a v centre mesta, ktoré je pre nich najdôležitejšie. Postupne budú pokračovať na sídliská a mestské časti či Kurinec, ktoré časti to budú, zatiaľ uviesť nevedel.

"Stred mesta je najdôležitejší. Ešte sme sa nerozhodli kam pôjdeme potom, ale striedame to. Každým rokom začíname niekde inde," pripomenul pre Rimava.sk Barto. Ako doplnil, tento rok vzhľadom na dopad opatrení voči šíreniu korona vírusu, neprijali brigádnikov. Okrem toho v uplynulých dňoch začali s osádzaním lavičiek po meste či pred poštou.

Článok pokračuje pod reklamouJarné kosenie tak začínajú skôr, avšak s menším počtom pracovníkov TSM, ktorí robia na plavárni či zimnom štadióne. "Prevádzky sú zatvorené, nebudeme zatiaľ brať brigádnikov. Zatiaľ je také rozhodnutie," podotkol Barto s tým, že od 15. apríla pokosili Hlavné námestie, Malohontskú ulicu neďaleké kruhové križovatky, či okolie Domu kultúry.

Mesto zatiaľ pokračuje v rozpočtovom provizóriu a aj keď majú prisľúbenú novú techniku, podľa Barta zatiaľ z toho nič nie je. Náklady pritom majú navyše na náhradné diely či pohonné hmoty.

Najbližšie rokovanie Mestského zastupiteľstva je naplánované na 28. apríla. Konať sa má za zvýšených hygienických opatrení a bez prítomnosti verejnosti.

Kosenie a údržba zelene sú dôležité nielen kvôli vzhľadu

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross