No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. Sobota bude mať prvú nabíjaciu stanicu pre elektromobily. Podporená bola Hnúšťa aj Revúca

V Rimavskej Sobote by čoskoro mala pribudnúť prvá nabíjacia stanica pre elektromobily. Financovaná bude z projektu, ktorý bol podporený dotáciou ministerstva hospodárstva vo výške 5 tisíc eur. Ako pre Rimava.sk uviedla vedúca odboru rozvoja mesta Eva Muráriková, do výzvy sa samospráva zapojila ešte v minulom roku a mesto by ju malo ju kofinancovať čiastkou takmer 1500 eur. Nabíjacia stanica má stáť na parkovisku na Ulici Mikszátha, pri budove Sociálnej poisťovne.

„Momentálne pripravujeme podpis zmluvy o poskytnutí dotácie," informovala Muráriková s tým, že 20 dní po jej podpísaní dostane mesto peniaze na účet. Ako ďalej uviedla, následne majú tri mesiace na to, aby projekt zrealizovali a napojili na systém. Predpokladá, že nabíjacia stanica bude hotová niekedy v lete.

Článok pokračuje pod reklamou.Nabíjacia stanica má byť aj v neďalekej Hnúšti, kde už využívajú aj elektromobil, ktorý rovnako zakúpili z dotácie. Podľa prednostky mestského úradu Oľgy Maciakovej nabíjaciu stanicu budú mať na budove mestského úradu a keď dostanú zmluvu, tak hneď začnú s jej inštaláciou. "Dodávka nebude dlho trvať a my nebudeme dlho kopať. Nebudeme robiť veľké úpravy. Iba rozoberieme našu zámkovú dlažbu," podotkla Maciaková.

Výstavba nabíjacej stanice bola podporená ministerstvom hospodárstva aj v Revúcej.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross