No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO-VIDEO: Gemerskou Vsou sa prehnal silný vietor pripomínajúci tornádo. Poškodil viacero striech v stometrovom úseku

Obcou Gemerská Ves, neďaleko Tornale sa dnes popoludní prehnal silný vietor, ktorý pripomínal tornádo. Zanechal po sebe aj výrazné škody. Približne v 100-metrovom úseku poškodil asi osem striech, viacero altánkov či prístreškov. Na odstraňovaní škôd pracujú hasiči aj dobrovoľníci. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedol riaditeľ HaZZ Revúca Jozef Mikuda, na mieste zasahuje asi päť profesionálnych príslušníkov. "Zatiaľ si veliteľ zásahu nežiadal posily," priblížil riaditeľ s tým, že spolu s dobrovoľníkmi odstraňujú postupne napáchané škody.

Článok pokračuje pod reklamouNevídaný vietor poškodil podľa hasičov časti asi ôsmich striech. "Posfukovalo škridle a obnažilo strechy, došlo aj k poškodeniu jednoduchých stavieb ako prístrešky, garáže, altánky," povedal Mikuda. Vietor vyvrátil stromy a poškodil elektrické vedenie. Na mieste je s dobrovoľníkmi aj starosta. "Snažia sa zakryť strechy plastami, aby nedochádzalo k prípadnému zamočeniu domov. Hľadajú plachty, aby mohli zakryť domy. Drevené konštrukcie domov neboli závažnejšie poškodené," priblížil riaditeľ.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na sociálnej sieti informoval pred asi hodinou o silných - supercelárnych búrkach, ktoré vznikali najmä na Hornom Zemplíne a Gemeri. "Podľa radarových dát môžu byť sprevádzané aj väčšími krúpami, a vzhľadom na silné prúdenie aj silným nárazovým vetrom, prechodne aj prívalovým dažďom," informuje SHMÚ.

Búrka sa Rimavskou Sobotou prehnala okolo 15:30 hod. Hasiči v našom okrese zatiaľ nehlásia výjazdy v tejto súvislosti.

Téme sa budeme venovať.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), Rimava.sk, DHZ Gemerská Ves


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross