

Posledný februárový týždeň pracovali žiaci Evanjelického gymnázia v Tisovci spoločne so zástupcami škôl z Estónska, Litvy, Bulharska, Talianska a Českej republiky na problematike obnoviteľných zdrojov energie. Spolupráca v projekte s názvom ,,YES GREEN“ sa realizuje v rámci medzinárodného programu ERASMUS+.
Po prezentácii prác jednotlivých krajín žiaci konštatovali, že problémy v oblasti obnoviteľných zdrojov sú veľmi podobné. Mladým ľuďom záleží na životnom prostredí a projekt sa venuje ďalším ekologickým témam, ako je problematika znečistenia vôd, ekologické problémy veľkých miest, druhovej diverzite či zelenému podnikaniu.

Súčasťou mobility bolo aj poznávanie prírody a kultúry Slovenska. Žiaci EGT ukázali spolužiakom zo zahraničia národné parky Vysoké Tatry a Muránska planina, navštívili zaujímavú a veľmi inšpiratívnu prezentáciu v Základnej škole V. Hella v Štiavnických Baniach, kde sa ako v jedinej ZŠ na svete, okrem iného, vyučuje aj sokoliarstvo. Exkurziou po Bratislave ukončili spoločný program stretnutia na Slovensku.


Účastníci projektu sa tešia už na ďalšie stretnutia v Českej republike, Taliansku a Bulharsku.
Evanjelické gymnázium v Tisovci pravidelne participuje na množstve národných aj medzinárodných projektoch a ponúka kvalitné bilingválne vzdelávanie v slovenskom a anglickom jazyku. Žiaci využívajú nadobudnuté vedomosti a kompetencie v reálnych projektoch a pri práci na workshopoch.
Ak si ôsmak alebo deviatak ZŠ, tak máš možnosť stať sa jedným z nás. Pošli prihlášku do 20. marca 2022 a ak úspešne zvládneš prijímacie skúšky, tak ťa radi privítame na pôde školy.
Viac o škole sa dozviete na ich oficiálnej webovej stránke. Sledujte EGT aj na sociálnych sieťach Instagram a Facebook.

PR článok
Pri PR a sponzorovaných článkoch redakcia štandardne uzatvára komentáre.