No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rimavská Sobota dominovala v zápase so Sabinovom. Doma zostali 3 body

20. októbra 2025 | | | |  | 

V sobotňajšom domácom zápase 2. Slovenskej hokejovej ligy predviedla Rimavská Sobota presvedčivý výkon. Hráči HKM si poradili so Sabinovom rozdielom triedy, keď zvíťazili 7:2. Domáci tím nastúpil v piatej rôznej zostave v piatom zápase sezóny.

Článok pokračuje pod reklamou


Domáci začali aktívne a už v siedmej minúte otvoril skóre Michal Babkovič. Hostia síce dokázali o dve minúty vyrovnať zásluhou Alexa Hladoníka, no v prvej tretine ešte dvakrát inkasovali. Najprv sa presadil Adam Špankovič a následne Marek Hudec, čím stanovili skóre úvodnej časti na 3:1.

V druhej tretine dominovali domáci hokejisti ešte výraznejšie. Matej Kraut predviedol v rozmedzí štyroch minút čistý hetrik, keď sa presadil v 34., 35. a 38. minúte. Po jeho treťom góle došlo k výmene brankára hostí, keď Feketeho nahradil Turák.

Hostia síce dokázali znížiť tesne pred druhou prestávkou gólom Michala Kivadera, no v záverečnej tretine už skórovala len Rimavská Sobota. Druhý gól v zápase pridal Marek Hudec, ktorý v 58. minúte uzavrel skóre na konečných 7:2.

"Do zápasu sme vstúpili s vedomím, že ho musíme zvládnuť v hlavách," hodnotil po stretnutí domáci tréner Andrej Péter. "Sabinov už na začiatku sezóny dokázal, že vie prekvapiť. V prvej tretine to bolo z našej strany nie ideálne, ale získali sme potrebný náskok. Keď sme v druhej gólovo odskočili, tak sa dostavila aj pohoda na hokejky."

Rimavská Sobota tak pokračuje v úspešnom ťažení a už sa pripravuje na ďalší zápas proti Košiciam. Stretnutie sledovalo 510 divákov.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross