No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Gemeri-Malohonte a Novohrade je už len jeden červený okres, núdzový stav sa asi skončí

zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR

BRATISLAVA – Pandemická situácia v súvislosti s ochorením COVID-19 sa na Slovensku opäť zlepšila. Od budúceho týždňa stúpne počet takzvaných ružových okresov a s veľkou pravdepodobnosťou sa skončí aj núdzový stav.

Čo sa týka našich regiónov Gemer-Malohont a Novohrad, aj tu tu došlo k zlepšeniu v podobe okresu Veľký Krtíš, ktorý „zružovel“, teda prešiel z II. do miernejšieho I. stupňa varovania. V ostatných okresoch sa situácia nezmenila, Rimavská Sobota, Rožňava, Lučenec a Poltár zostávajú ružové, jediným červeným bude Revúca.

Na Slovensku budú stále dva bordové okresy s III. stupňom varovania, konkrétne Sobrance a Myjava. Červených okresov bude 23 a počet ružových stúpne na 50, uvádza portál spravy.rtvs.sk. Štyri okresy (Nitra, Topoľčany, Hlohovec a Senec) budú oranžové, čo je už len II. stupeň ostražitosti.

Článok pokračuje pod reklamou


Podľa údajov ministerstva zdravotníctva sa v medzitýždňovom porovnaní znížil sedemdňový priemer nových prípadov COVID-19 z 947 na 645, čo značí pokles o 32 %. Menej o 20 % je i hospitalizovaných pacientov, ich počet klesol z 1276 na 1022. Rovnako nižší je počet hospitalizovaných na umelej pľúcnej ventilácii (pokles zo 164 na 132).

Ako informuje portál sme.sk, budúci týždeň by sa mal skončiť aj núdzový stav, keďže v parlamente už nie je dostatok poslancov, ktorí by boli ochotní podporiť jeho predĺženie. To znamená, že prestane platiť zákaz pohybu a zhromažďovania. Stane sa tak počas polnoci z pondelka na utorok 18. mája, keď núdzový stav v zmysle prijatej legislatívy automaticky skončí.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross