No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poslanecký klub Odvážme sa zrýchliť: Toto sme my a takéto sú náše plány v ďalšom volebnom období

25. októbra 2022 | | |  | 

Vyhlásenie poslaneckého klubu Odvážme sa zrýchliť:

Kandidáti do mestského zastupiteľstva v Rimavskej Sobote z poslaneckého klubu Odvážme sa zrýchliť, ktorí sa budú uchádzať o vašu priazeň v sobotňajších (29. 10.) voľbách:

Mám 40 rokov a spolu s manželkou máme dve krásne deti. Pracujem ako obchodný riaditeľ vo firme RISO – R, s.r.o. Počas posledných štyroch rokov som pôsobil ako poslanec mestského zastupiteľstva a predseda finančnej komisie, kde som dohliadal na hospodárenie mesta a rozpočet. Taktiež som jedným zo zakladajúcich členov združenia Naša Sobota, kde som pomáhal organizovať rôzne akcie pre mesto a občanov. V nadchádzajúcom období sa chcem venovať najmä získavaniu financií pre mesto, pretože máme poslednú príležitosť získať peniaze z eurofondov. Chcem, aby sa eurofondy využili na opravy chodníkov a ciest v meste. Rekonštrukciu potrebujú aj mnohé školy a iné mestské budovy. Financie môžu pomôcť aj k tomu aby naše mesto bolo čistejšie a bolo v ňom viac zelene.

Michal Demeter
Odvážme sa zrýchliť


Som rodený Soboťan, lokálpatriot, otec čoskoro dospelého syna. Profesijne sa venujem informačným technológiám a obchodu. Nakoľko mi nie je ľahostajný osud nášho mesta, dlhodobo som sa venoval sledovaniu komunálnej politiky, kde som nebol spokojný s vývojom a smerovaním Rimavskej Soboty a preto som sa pred štyrmi rokmi rozhodol kandidovať a stal sa poslancom mestského zastupiteľstva. Za náš najväčší prínos považujem vyrokovanie štátneho priemyselného parku, presadenie niekoľkomiliónových investícií do škôl a škôlok, rozumne plánovanú obnovu komunikácií a mnohé ďalšie. Preto by som chcel naďalej pokračovať v začatej práci poslanca a budem rád, keď mi znovu prejavíte svoju dôveru. Spolu to dokážeme, spolu sme Sobota.

Jaroslav Matzenauer
Odvážme sa zrýchliť


Rimavská Sobota je mesto, ktoré má váhu. Slnečná, pokojná, bohatá na históriu a skvelých ľudí ako ste vy. Je to mesto, ktoré môže byť výborným miestom pre život. Žiaľ, má to „ale“. Posledné mesiace som skoro každý deň vyšiel do sobotských ulíc, kde som s vami viedol tisícky rozhovorov. Naše mestečko máme radi všetci. No trápi nás mnohé. Sobota v posledných rokoch spomalila. Po významných fabrikách ostali len opustené chátrajúce budovy. Mladí utekajú kadeľahšie, živitelia rodiny ďaleko odchádzajú za prácou, rodiny sa rozdeľujú. V uliciach zomrel život aj zeleň. Už nás obiehajú aj menšie mestá v regióne. Rimavská Sobota je moja osudová voľba. Nenarodil som sa tu, vybral som si ju pre život a toto rozhodnutie som nikdy neoľutoval. Nie je mi jedno, čo s ňou bude – nechcem, aby naše deti odtiaľto utiekli a mesto zostalo stáť nadobro.

Rado Ceglédy
Odvážme sa zrýchliť


Poslanecký mandát pre mňa znamená veľkú zodpovednosť. V nasledujúcom období by som chcel nadviazať na získané skúsenosti a aktívne sa spolupodieľať na tom, aby sa mesto riadilo efektívnejšie a otvorilo sa viac smerom k ľudom. Mesto najlepšie funguje, ak citlivo vníma potreby svojich občanov.

Rád by som v meste videl viac akcií pre rodiny s deťmi a dôchodcov, kde sa občania stretávajú a diskutujú. Osobne ma najviac zaujímajú ich potreby vo veci smerovania kultúry a školstva v našom meste.

Ján Jurkemík
Odvážme sa zrýchliť


V nadchádzajúcich komunálnych voľbách plánujem kandidovať ako poslanec mestského zastupiteľstva. Som učiteľ a športový tréner. V predchádzajúcom volebnom období som bol aj predsedom komisie športu a mládeže. Okrem toho, že sme vytvorili transparentný systém odmeňovania športových klubov, navýšili sme dotácie pre šport a neskôr podporili túto sféru aj počas pandémie. Takisto sme podporili školstvo (materské a základné školy). A to sú dôvody, prečo chcem v práci pokračovať. Aj naďalej pomáhať športu, školstvu a aj kultúre, ktorá zápasí s rôznymi problémami. Takisto chcem dôstojne zastupovať svoj obvod č. 3 - Sídlisko Rimava – Malohontská.

Tibor Figei
Odvážme sa zrýchliť


V Rimavskej Sobote som sa narodil, vyrástol tu a celý život pracoval - rovnako ako aj moji rodičia. Otec pracoval celý život v poľnohospodárstve, túto vášeň som od neho pochytil a ako zverolekár pracujem na našej rodinnej farme.

Poľnohospodárstvo kedysi živilo mesto, dnes v tom zaostávame. Len z minulosti sa žiť nedá, ale môžeme na ňu nadviazať.

Štefan Tankó
Odvážme sa zrýchliť


Som Soboťanka a mama 14 ročnej dcéry. Pracujem ako učiteľka na strednej škole a zároveň šéfredaktorka v lokálnej televízii. Som celkom obyčajný človek, mám však silno vyvinutý zmysel pre zodpovednosť, poriadok a spravodlivosť. Nenávidím, keď sa niekto vyvyšuje nad inými, neznesiem ponižovanie či urážanie. Som presvedčená, že na všetkom sa dá dohodnúť, že sa vždy dá nájsť kompromis. Chcem, aby bola Rimavská Sobota lepším miestom pre život. Chcem, aby sme na Rimavskú Sobotu mohli byť hrdí.

Katarína Smaczna
Odvážme sa zrýchliť


Som otcom troch detí, manžel, projektant a Soboťan. Celý môj profesijný život je spojený s našou Rimavskou Sobotou. V ťažkých časoch som to nevzdal, zostal som a aj napriek ťažkostiam som spolu s mojou manželkou tvrdo, mnohokrát aj po nociach, pracoval, aby sme našim deťom mohli dať do života všetko, čo potrebujú. Ako poslanec v Mestskom zastupiteľstve v Rimavskej Sobote budem vždy stáť na strane slušnosti a pravdy. Za štyri roky ste ma mali možnosť spoznať a viete, že som vždy stál na strane správnych rozhodnutí, ktoré pomôžu nášmu mestu. Aj napriek odporu, útokom, osočovaniu a neustálemu vulgárnemu napádaniu som to ustál, lebo viem, že naše mesto má na viac, že naše mesto potrebuje zmenu. Spolu s väčšinou poslancov sme počas štyroch rokov dokázali slušne a korektne spolupracovať. Dokázali sme zahodiť za hlavu národné otázky, politické tričká a spolu sme sa snažili prinášať návrhy, ktoré pomôžu Soboťanom. Aj napriek odporu sa mnoho z nich podarilo presadiť. Dnes je dôležité, aby malo mesto vo vedení človeka, ktorý bude dobre reprezentovať, na ktorého budeme hrdí a za ktorého sa nebudeme hanbiť.

Roman Vaľo
Odvážme sa zrýchliť


Narodil som sa v Rimavskej Sobote a celý život tu žijem. Aj keď ma práca často odvedie preč, vždy sa sem vraciam. A práve preto, že tu som doma, som sa uchádzal pred štyrmi rokmi o poslanecký mandát. Ako poslanec mestského zastupiteľstva som podporoval všetky rozumné, inovatívne návrhy a riešenia v prospech mesta a jeho obyvateľov. Podarilo sa nám priniesť viac peňazí do kultúry , športu, škôl a materských škôl. Svojím hlasom v mestskom zastupiteľstve som prispel k schváleniu množstva dôležitých návrhov. A v tejto práci chcem pokračovať. Ak mi dáte opäť dôveru, som pripravený presadzovať aj naďalej vaše záujmy a potreby. Spolu sme Sobota.

Roman Slanina
Odvážme sa zrýchliť


Celý život žijem v Rimavskej Sobote, spolu so svojou rodinou. Moja dcéra sa po maturite chystá ísť študovať na univerzitu. Tak, ako všetci rodičia, aj ja by som bol rád, ak by si po nadobudnutí vzdelania a skúseností našla adekvátnu prácu tu, kde je doma. Som presvedčený o tom, že mnohé problémy nášho regiónu sa dajú vyriešiť proaktívnym spôsobom poslancov a vedenia mesta. Keď sa do toho pustíme spoločne, dokážeme urobiť z Rimavskej Soboty mesto pre naše deti. Mesto, kam sa radi vrátia, lebo tu nájdu uplatnenie, prácu zodpovedajúcu svojej kvalifikácii a budú sa tu cítiť dobre, pretože tu majú korene, rodinu, priateľov. Záleží mi na lepších pracovných príležitostiach, dobudovaní parkovísk a zvýšení bezpečnosti v našom meste.

Gabriel Szántó
Odvážme sa zrýchliť


Som rodákom z Rimavskej Soboty, ktorý reprezentuje naše mesto vo svete. Som manžel a otec dvoch synov, úspešných džudistov. Po štyroch rokoch som sa rozhodol opäť kandidovať za poslanca mestského zastupiteľstva za obvod Sídlisko Západ a Sobôtka. Hlavným dôvodom sú opäť občania, ktorí ma stretávajú a opätovne podporujú v kandidatúre, hoci som ju veľmi zvažoval. Uvedomujem si, že v týchto voľbách pôjde hlavne o to, ako nás Soboťania vnímali v uplynulom volebnom období. Za posledné štyri roky sme dosiahli veci, na ktoré sme s kolegami mimoriadne hrdí, hlavne v oblasti školstva a športu. Som
rád, že sme niekoľkým subjektom a hlavne školám pomohli vyriešiť aspoň časť z ich problémov.

Pavel Zvara
Odvážme sa zrýchliť


Text: poslanecký klub Odvážme sa zrýchliť
PR článok
Redakcia sa nemusí stotožňovať s obsahom politickej reklamy.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross