No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ VIDEO: Milovníci starých vozidiel založili klub veteránov, pripájajú sa k nim aj mladšie generácie

Partia milovníkov starých áut a motoriek založila v Rimavskej Sobote klub veteránov, za viac ako rok sa ich nazbieralo takmer tridsať. Svoje štvorkolesové srdcovky predviedli v početnejšej zostave začiatkom mája počas osláv Sviatku práce. „Mali sme možnosť zúčastniť sa osláv 1. mája organizovaných mestom Hnúšťa spoločne s Tisovcom a zároveň sme využili štátny sviatok. Toto stretnutie bolo prvým väčším zrazom nášho klubu,“ povedal pre Rimava.sk Radoslav Obrtal z klubu veteránov. Po stretnutí na parkovisku sa prešli centrom mesta a nevynechali ani Hlavné námestie, popoludní sa stretli na salaši v sedle Zbojská. Ako ďalej spomenul, nulté stretnutie zorganizovali na jeseň minulého roku, ale v značne komornejšom počte. Zábery na ich jazdu z dronu od Roberta Piatrika si môžete pozrieť tu.

Krátke video zo stretnutia si môžete pozrieť tu.
V partii ľudí, ktorých spája rovnaký koníček, sú väčšinou škodovky. „Ale je tam aj pár starších kúskov,“ poznamenal. Podľa Obrtala sa v klube členovia väčšinou orientujú na automobily z takzvaného “ostbloku”, ale dajú sa nájsť aj kúsky zo “západu”. Medzi ne patrí napríklad VW chrobák, Mini alebo Chrysler. „Môžeme sa pochváliť autom Aero 30, ktoré patrí Lackovi Eliášovi, ktorý toto vozidlo reštauroval niekoľko rokov. Rok výroby tohto vozidla je 1936.

Rozširujúce sa rady o tento koníček milovníkov historických kúskov členov klubu tešia. „Sme radi za každého nového člena a teší nás, že sa pripájajú aj mladšie generácie,“ podotkol majiteľ Škody Felicia cabrio a dodal, že najbližšiu akciu by chceli zorganizovať na jeseň, kde by chceli privítať  vozidlá aj z iných klubov zo Slovenska prípadne Maďarska.

Zdroj: Rimava.sk/FOTO: Zoltan JVC Kovács, Michal Kalina


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross