No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ďalšie mesto dostalo dotáciu na podporu opatrovateľskej služby

Mesto Revúca dostalo dotáciu na podporu opoatrovateľskej služby vo výške takmer 245-tisíc eur. Peniaze získali z Operačného programu Ľudské zdroje. Informovalo o tom mesto Revúca na ich facebookovej stránke.

Vďaka dotácii sa vytvorí v meste ďalších 15 nových pracovných pozícií. "Týchto 15 opatrovateliek na plný pracovný úväzok počas 24 mesiacov bude poskytovať terénnu opatrovateľskú službu v domácom prostredí klienta, aby sa zabezpečilo zotrvanie občanov v ich prirodzenom prostredí v prípade odkázanosti na pomoc inej osoby, a to za účelom zlepšenia kvality ich života," vysvetlilo mesto s tým, že projekt začnú realizovať 1. novembra 2021.

Článok pokračuje pod reklamou


O niečo väčšiu sumu, konkrétne 489-tisíc eur, dostalo mesto Lučenec na rovnaký projekt. Ich cieľom je poskytovať terénnu opatrovateľskú činnosť v domácom prostredí.

"Aktivitu budú realizovať opatrovateľky, zamestnankyne mesta Lučenec, pre občanov mesta podľa zákona o sociálnych službách, ktorí majú uzatvorenú zmluvu s mestom o poskytovaní opatrovateľskej služby najviac v rozsahu hodín vyplývajúcich z Rozhodnutia o odkázanosti na sociálnu službu. Aktivita sa bude realizovať v meste Lučenec," konkretizovalo mesto.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross