No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Jaroslav Bagačka má zatiaľ 22 riešení pre Rimavskú Sobotu

3. septembra 2022 | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Zatiaľ 22 riešení pre mesto Rimavská Sobota zozbieral Jaroslav Bagačka, kandidát na post primátora Rimavskej Soboty. Ako povedal, predstavovať verejnosti ich bude postupne. Jedným z nápadov je napríklad aj obnovenie trhov v meste.

Jaroslav Bagačka je dlhoročným pedagógom a riaditeľom Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Rimavskej Sobote. Má skúsenosti aj so samosprávou, mestským poslancom je tretie volebné obdobie. Aktívny bol napríklad aj v radoch evanjelickej cirkvi.

Článok pokračuje pod reklamou


Na svojom včerajšom (2. 9.) tlačovom brífingu sa poďakoval prítomným predstaviteľom stredových a stredopravých politických strán, ktorí mu vyjadrili podporu. „Vždy som vystupoval ako stredopravý človek, nikdy som túto hodnotovú orientáciu nemenil. Už od novembra ´89, keď som bol členom Verejnosti proti násiliu, potom som bol aj jej predsedom. Takisto som bol predsedom Okresnej rady Demokratickej strany. V týchto spoločenstvách som sa pohyboval a chcem v tom pokračovať. Nemienim v tomto smere nejakým populistickým krokom uhnúť,“ povedal s tým, že ku kandidatúre ho viedol predovšetkým vzťah k mestu a regiónu s bohatou históriou.

„Zašlú slávu“ by regiónu podľa jeho slov mohla prinavrátiť významná investícia v podobe plánovaného priemyselného parku či výstavby rýchlostnej cesty R2, o ktorú sa bude treba snažiť aj s primátormi okolitých miest. „Takisto sa bude treba biť za zníženie regionálnych rozdielov,“ dodal. „Ale toto je veľká politika. Pokiaľ ide o naše mesto, to, čo môžeme ovplyvniť, je predovšetkým, aby sme zmenili politickú kultúru v meste, v mestskom zastupiteľstve, v orgánoch mesta a vôbec pri bežnom živote ľudí,“ vyslovil sa s tým, že v posledných rokoch klesla a občania ju neustále kritizujú. „Chcem vyzvať všetkých kandidátov na primátora a na poslancov, aby sa už aj vo volebnej kampani snažili pôsobiť komunikatívne, aby dodržiavali určitý etický kódex a nenapádali sa na sociálnych sieťach a podobne,“ dodal.

Vo svojom programe sa podľa jeho slov chce dotknúť všetkých oblastí života. „Pre každú oblasť mám pripravené a pripravujem s kolegami množstvo námetov, zmien, odporúčaní. Verím, že pokiaľ by som bol primátorom, viem ich realizovať aj s pomocou mestského zastupiteľstva, ktoré vieme, že bude veľmi pestré,“ priblížil s tým, že jednou z úloh primátora bude stmeliť členité mestské zastupiteľstvo a viesť ho dôstojne a konsenzuálne.

Článok pokračuje pod reklamou


V jeho programe má pripravených zatiaľ 22 konkrétnych riešení či nápadov, o ktorých bude podľa jeho slov postupne informovať. „Určite by bolo potrebné zriadiť v našom meste pravidelné sobotské trhy. Rimavská Sobota bola mestom, kde bola tržnica, trhy. Je to historicky dané. Treba túto tradíciu vrátiť,“ prezradil jeden z plánov s tým, že by sa tam nepredávali len potraviny, ale aj ďalší tovar. Tiež vyzdvihol súčasnú úroveň rekreačnej oblasti Kurinec – Zelená voda, no poznamenal, že vhodná by bola jej celoročná prevádzka. Témou podľa neho je aj prebudovanie opusteného internátu na Školskej ulici cez developerský projekt na byty. „Nielen pre mladé rodiny, ale pre širokú verejnosť, aj pre náročnejších klientov,“ myslí si kandidát na primátora s tým, že v objekte by boli umiestnené aj rôzne služby.

„Počas tejto kampane to bude zrejme široká diskusia. Verím, že bude hlavne slušná, dôstojná a že prispejeme aj ňou k rozvoju nášho mesta. Ak by som bol zvolený, verím, že sa nám podarí posunúť toto mesto spoločnými silami dopredu,“ zakončil Jaroslav Bagačka.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross