No active "ca-sidebar-197687" sidebar

A-klub zorganizoval Gemerský Gastrofest: Kuchárske zručnosti si zmerali tímy z piatich miest

29. mája 2023 | | |  | 
Zdroj: A klub

RIMAVSKÁ SOBOTA – Klub abstinentov A-klub zorganizoval v priestoroch Čierneho orla Gemerský Gastrofest. V nedeľu (28. mája) sa tak rimavskosobostkým námestím niesla vôňa špecialít južného Slovenska.

Na festivale predviedli svoje kuchárske zručnosti tímy z piatich pobočiek A-klubu. O titul najlepšej špeciality južného Slovenska súperili kolektívy z Veľkého Krtíša, Tornale, Rimavskej Soboty, Košíc a Rožňavy. "Varil sa perkelt z troch druhov mäsa, hustá kotlíková kapustnica, držkový perkelt, fazuľová polievka Jókai a guľáš z troch druhov mäsa - hovädzieho, diviny a bravčového," uviedol pre portál Rimava.sk Aladár Káli, zakladateľ A-klubu.

Článok pokračuje pod reklamou


Víťazom sa stal tím z Veľkého Krtíša a ich pikantný maďarský perkelt. "Kritériá na víťaza sme mali jednoduché. Koho hrniec bol prázdny prvý, ten bol víťazom," povedal Káli, ktorý si priebeh podujatia veľmi pochvaľoval a potešila ho aj vysoká účasť. "Zišlo sa nás asi 60 ľudí z celého Slovenska a bol to veľmi príjemne strávený čas. Prišli aj sympatizanti nášho klubu a rodinní príslušníci. Okrem toho, že sme sa dobre najedli, nám niečo aj ostalo a to sme zamrazili. Budeme si tak mať na čom pochutnať na ďalších akciách," dodal.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross