No active "ca-sidebar-197687" sidebar

BBSK: Kraj vstúpil do nového roka s novým hovorcom

5. januára 2015 |  | | |

ilustračné fotoBanskobystrický samosprávny kraj má od začiatku roka nového hovorcu, stal sa ním právnik Vladimír Gürtler. Kraj o tom informuje na svojej oficiálnej stránke. Ako sa v tlačovej správe uvádza, Gürtler posledné dva roky pôsobil ako manažér a poradca pre oblasť strategického riadenia. Študoval na právnickej fakulte v Košiciach, vzdelanie si rozšíril stážou na univerzite v Írsku, neskôr v Cyperskom medzinárodnom inštitúte manažmentu. Súkromnú advokátsku prax vykonával takmer 15 rokov.

Meno Vladimír Gürtler je známe v súvislosti so stranou 7 statočných Regionálna strana Slovenska. Gürtler je jej zakladateľom a bol kandidátom strany na post župana Košického samosprávneho kraja. Vtedy sa vzdal funkcie podpredsedu predstavenstva v spoločnosti Centrálny depozitár cenných papierov SR, a.s.  Informovala o tom agentúra SITA. Gürtler bol tiež lídrom volebnej kandidátky strany 7 statočných do Európskeho parlamentu. V novembrových komunálnych voľbách kandidoval aj za košického mestského poslanca na košickom rómskom sídlisku Luník IX. Podľa medializovaných informácií na pútačoch ponúkal pre Rómov letenky do Bruselu aj dobrovoľnú sterilizáciu Rómok.

Vo funkcii hovorcu BBSK doteraz vystupoval vedúci oddelenia styku s verejnosťou a protokolu Miroslav Belička.  Úradu BBSK sme sa opýtali, či tam Belička ostáva naďalej pracovať a čo bolo dôvodom zmeny na poste hovorcu. Po doručení odpovedí bude správa doplnená.

Kontaktné údaje na nového hovorcu sme zatiaľ na stránke BBSK nenašli.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross