No active "ca-sidebar-197687" sidebar

BBSK: Kvôli predsedovi kraja sa niektorí poslanci zasadnutia nezúčastnili

2. septembra 2015 |  | |

perex-bbskZasadnutia Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), ktoré zvolal predseda Marián Kotleba na dnes, 2. septembra, sa niektorí poslanci klubov Smer-SD, KDH, SMK ako aj nezávislí nezúčastnili. Dôvodom má byť podľa ich slov rokovanie len propagáciou predsedových politických ambícií. Svoju neprítomnosť odôvodnili vo svojom stanovisku.

"My, poslanci Banskobystrického samosprávneho kraja vyzývame predsedu Banskobystrického kraja Mariána Kotlebu, aby začal riešiť problémy občanov kraja, aby svoju funkciu nezneužíval na politické ciele a aby začal naprávať chyby, ktorých sa za necelé dva roky dopustil," uvádzajú poslanci vo svojom stanovisku.

Podľa stanoviska poslancov predseda Banskobystrického samosprávneho kraja neprišiel na augustové zastupiteľstvo, pretože sa mali prerokovať jemu nepríjemné body.

Medzi témy, ktoré chceli poslanci prerokovať s Kotlebom, patrilo hospodárenie regionálnej správy ciest či nález Najvyššieho kontrolného úradu. „Pred riešením akútnych problémov samosprávneho kraja, dal účelovo prednosť extrémistickému zhromaždeniu Dělnické strany v Prahe. Plne ukázal, že na riešení skutočných problémov nášho kraja mu vôbec nezáleží," dodávajú poslanci.

V týchto dňoch podľa poslancov cynicky zneužil obrovskú tragédiu zavraždenej matky v Polomke na svoju politickú prezentáciu a do atmosféry žiaľu, bolesti, ale aj vybičovanej hystérie sa rozhodol zneužiť aj poslancov zvolaním zastupiteľstva do Závadky nad Hronom.

Kotleba má podľa poslancov sám svoj podiel na mnohých problémoch kraja čo poukazuje na jeho osobný neúspech. „Na tomto zasadnutí má ísť najmä o propagáciu jeho politických ambícií. Je to odporné a neľudské,“ uvádzajú poslanci vo svojom stanovisku a dodávajú, že neakceptujú predsedovu špinavú hru.

„Zároveň vyzývame predsedu samosprávneho kraja Mariána Kotlebu, aby začal konečne riešiť problémy občanov kraja, aby svoju funkciu nezneužíval na politické ciele a aby začal naprávať chyby, ktorých sa za necelé dva roky dopustil,“ avizujú poslanci.

Redakcia Rimava.sk požiadala o stanovisko k neprítomnosti niektorých poslancov aj hovorcu BBSK Vladimíra Gürtlera, s ktorým sa nám telefonicky nepodarilo skontaktovať.

Správa bude doplnená

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross