No active "ca-sidebar-197687" sidebar

BBSK po zime pokračuje v oprave dôležitej spojnice medzi Gemerom a Horehroním

MURÁŇ – Práce na poškodenom úseku cesty II/531 medzi Muráňom a Prednou Horou v Revúckom okrese, ktorý vlani koncom júna podmyla voda zo silných prívalových dažďov, sa po zimnej prestávke opäť rozbehli. Informovala o tom hovorkyňa Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Lenka Štepáneková.

Inkriminovaný úsek bol napokon úplne uzavretý takmer pol roka. Stal aj sa predmetom sporu medzi BBSK a vtedajším premiérom Igorom Matovičom, ktorý vedenie kraja obvinil z neskorej a nedostatočnej komunikácie s vládou, ako aj z príliš vysokej predpokladanej ceny rekonštrukcie. Uviedol tiež, že BBSK mal údajne vytypovanú firmu, ktorej chcel zadať opravu cesty za 19 miliónov eur. Kraj jeho obvinenia odmietol.

Článok pokračuje pod reklamouObnova poškodeného úseku sa napokon začala na začiatku októbra, keď dodávateľ, spoločnosť Skanska, začal s rekonštrukčnými prácami. Úsek bol úplne uzavretý až do 18. decembra, keď ho sprístupnili v jednom jazdnom pruhu s premávkou riadenou semaforom. Už vtedy však BBSK avizoval, že na jar ho pre pokračovanie prác znova uzavrú.

Náhradná obchádzková trasa, ktorá počas druhého polroka 2020 viedla cez Muránsku planinu, bola určená len obyvateľom regiónu a rovnako to má byť aj teraz. Predmetný úsek si v utorok 13. apríla prezrie aj predseda BBSK Ján Lunter, ktorý bude  informovať o ďalšom harmonograme prác i nevyhnutných uzáverách. Túto akciu pokryjeme na Rimava.sk textovo aj obrazovo.

Zdroj: Rimava.sk; Foto: ilustračné


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross