No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Budovu škôlky, ktorá odchovala generácie čáka kompletná oprava, v pláne by mal byť aj kulturák

Približne 40-ročná budova Materskej škôlky na Nábreží Rimavy v Hnúšti sa dočká kompletnej rekonštrukcie. Neskôr by sa samospráva chcela pustiť aj do prístavby vrchnej sály v tamojšom Dome kultúry. Na práce použijú finančný príspevok z vládnej rezervy, vo výške 195 tis. eur. Rimava.sk o tom informovala prednostka Mestského úradu v Hnúšti Oľga Maciaková.

Podľa jej slov v prípade rekonštrukcie škôlky chcú vymeniť okná, dvere, strechu, ako aj zatepliť bočné panelové steny či opraviť zábradlia. „Rekonštrukcia bude v takom rozsahu ako práce na Materskej škole na Klokočovej. Boli to rovnako pripravované žiadosti,“ priblížila Maciaková. Ako doplnila, do mesiaca alebo dvoch však budú musieť v prípade MŠ na Nábreží Rimavy znova vysúťažiť projektovú dokumentáciu, nakoľko už predzmluva nie je aktuálna.

Samospráva má však v pláne aj opravy v Dome kultúry. Hoci prioritou je nateraz rekonštrukcia škôlky, v prípade zvyšku financií z vládnej rezervy ich mesto použije na opravu vrchnej sály spoločne so spodnou. „Pripravujeme projektovú dokumentáciu. Chceme zrekonštruovať prístavbu, ktorá je hore, tak aby bola vhodná pre väčšie plesy, kultúrne i športové aktivity,“ ozrejmila. Ako ďalej uviedla, do poriadku by chceli dať aj klubovňu pre Klub dôchodcov. Na opravy Domu kultúry však mesto počíta aj vo svojom rozpočte. Podľa prednostky je v rozpočte zahrnutých približne 13 tis. eur na opravu strechy. „Rovnako aj na osvetlenie i javiskové ťahy máme vyčlenené nejaké vlastné prostriedky,“ podotkla a dodala, že v rozpočte majú na práce v Dome kultúry vyčlenených približne 20 tis. eur.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross