No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Cestu na rozhľadňu spríjemňuje i sprístupnená studnička Magine slzy

perex-maginhradCestu na rozhľadňu Maginhrad už v týchto dňoch spríjemňuje i sprístupnená studnička Magine slzy. Turisti idúci cestou z Nižného Skálnika na rozhľadňu Maginhrad sa tak môžu zastaviť, občerstviť sa a oddýchnuť si pri tejto novovybudovanej studničke.„Neďaleko náučného chodníka Po stopách Maginhradu, ktorý odhaľuje dávnu slávu a tajomstvá Maginhradu, vyviera v miernom svahu prameň. Okolie prameňa bolo neupravené, zarastené krovinami a ťažko prístupné,“ hovorí Ľudmila Bystrianska, členka občianskeho združenia Solenia, ktoré v rámci projektu Studnička „Magine slzy“ tento priestor vyčistili a vytekajúci prameň pretvorili na studničku. Ako ďalej uviedla po odstránení húštiny, starých a suchých krovín sprístupnili cestu k prameňu. Zo skál a dreva vytvorili schody vedúce k zdroju vody. Terén v okolí prameňa upravili, obložili skalami a vytvorili kamenné steny studničky.

Podľa Bystrianskej studničku následne zakryli drevenou strieškou s krytinou, aby bola chránená pred vplyvmi počasia, a v blízkosti studničky vytvorili oddychovú zónu určenú pre všetkých, ktorí sa tu zastavia cestou na Maginhrad. „Návštevníci tu nájdu posedenie pozostávajúce z lavičiek, stola a miesta na opekanie. Turisti sa tak môžu pri studničke Magine slzy nielen osviežiť, ale aj posedieť si či využiť vytvorené ohnisko,“ poznamenala a dodala, že v danej lokalite bola taktiež vysadená zeleň a boli tu umiestnené smerovníky pre lepšiu orientáciu a informačná tabuľa.

Na budovaní studničky sa podieľali členovia OZ Solenia a ďalší dobrovoľníci s podporou OÚ v Nižnom Skálniku od júla do októbra 2016. Projekt bol realizovaný vďaka finančnej podpore Grantového programu Región občanom – občania regiónu 2016 Miestnej akčnej skupiny Malohont.

„Veríme, že sa pri studničke budú zastavovať a stretávať ľudia, ktorí si vážia prácu tých, ktorí toto dielo vytvorili pre všetkých,“ dodala na záver Bystrianska.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív OZ Solenia


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross