No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ďakovný list Dušana Hlinku občanom mesta Rimavská Sobota

11. novembra 2014 |  | |

Dušan Hlinka – kandidát na primátoraVážený spoluobčan,dovoľujem si Vás touto formou upozorniť na deň 15. november 2014, deň komunálnych volieb, kedy budeme v našom meste voliť primátora a poslancov mestského zastupiteľstva na ďalšie 4 roky.

Na svete sú tisícky miest väčších či menších, v mnohom navzájom si podobných, no súčasne každé je neopakovateľným originálom a taká je aj Rimavská Sobota. Som presvedčený, že aj Vy sa chcete aktívne podieľať na ďalšom smerovaní nášho mesta. Mnohým z nás nie je ľahostajné, či bude ďalej upadať alebo jej dáme novú šancu – alternatívu pre jej rozvoj. Nepremeškajte preto tento deň a prijmite moje pozvanie k volebným urnám.

Mám rád toto mesto. Tu som sa narodil, vyrastal, chodil do školy, založil rodinu a tu chcem prežiť svoj život. Chcem sa podieľať na jeho lepšej a krajšej budúcnosti, viesť ho k tomu, aby bolo príjemným domovom pre jeho obyvateľov, aby si tu ľudia žili bezpečne svoj každodenný život so všetkými radosťami a starosťami. Aby sa návštevníci, ktorí k nám prídu, cítili dobre, videli a mohli obdivovať súdržnosť občanov mesta, ich lásku ku kultúre a tradíciám, lásku k svojmu mestu.

Primátor musí byť iniciátorom rozvoja budúcnosti mesta. Líder, ktorý mu dáva víziu a premieňa ju každodenne v spolupráci s poslaneckým zborom i občanmi, na skutočnosť. Nemôže to byť“ práca“ veliteľa, ktorý nepripustí žiadny iný názor, nepotrebuje poslancov, všade vidí nepriateľa, rozdeľuje občanov a jeho hlavnou metódou práce je šírenie strachu, klamstvo, zavádzanie, manipulácia s poslancami. Na vlastnej koži pocítili občania mesta „výhody“ tzv. nezávislého primátora. Nikto z vládnych činiteľov s  ním nejednal, nikoho neprizýval k riešeniu problémov mesta a nepriniesol za celé volebné obdobie do mesta ani cent.

V uplynulých dňoch súčasný primátor nechal rozniesť do našich poštových schránok svojho „Soboťana“, plátok presýtený sebe pripisovanými úspechmi „JA“, „JA“,“JA“, nepravdivými údajmi, osočovaním poslancov, kolegov primátorov, predstaviteľov vyšších orgánov, znevažovaním všetkého, čo sa dosiahlo v predchádzajúcich volebných obdobiach.

Dušan Hlinka – kandidát na primátora

Dušan Hlinka - Kandidát na primátora č. 1

Úboho vyznieva jeho moralizovanie smerom do minulosti, pričom zabúda, že aj občania si pamätajú. Pamätajú, že vstúpil do KSČ, aby sa mohol stať náčelníkom, potom pri vhodnej politickej situácii vstúpil do Mečiarovej HZDS, aby sa mohol stať prednostom okresného úradu. Keď to bolo vhodné vstupuje do HZD, aby mal podporu pre seba ako kandidáta na župana. Po odmietnutí podpory jeho kandidatúry na prezidenta SR zo strany predsedu HZD zo strany vystupuje a do prezidentských volieb vstupuje ako nezávislý s  podporou  Strany moderného Slovenska. V súčasnosti hľadá priazeň u  župana BBSK. Zvláštne vyznieva jeho kritika minulej privatizácie, odliv ziskov za „Dunaj“ a na druhej strane ako keby sa nechcel pamätať, že sám bol okresným lídrom Mečiarovej divokej privatizácie a stal sa akcionárom veľkej časti privatizovaných podnikov v okrese Rimavská Sobota a širšom okolí. Sebe pomohol a občanom nášho mesta „tiež“. Privatizované firmy následne skrachovali a tisíce občanov sa dostalo na ulicu bez zamestnania.

Ja ponúkam, vážený spoluobčan svoje služby.

Do mojej osobnostnej výbavy patrí čestnosť, spoľahlivosť, transparentnosť, práca v tíme, odbornosť a manažérsky prístup. Chcel by som tieto atribúty využiť aj pre úspešné riadenie mesta. Viem o našich problémoch, veď sme o nich hovorili na spoločných, či už plánovaných, alebo náhodných stretnutiach.

Mne osobne nie je ľahostajné, akým smerom sa bude naše mesto uberať v najbližších rokoch. Máme pred sebou veľa práce.

Som presvedčený, že vďaka vzdelaniu, skúsenostiam, vybudovaným kontaktom na úrovni Vlády SR a mnohých významných inštitúcií viem, ako tieto úlohy riešiť.

Som pripravený pracovať v prospech Rimavskej Soboty a jej všetkých občanov . K tomu však potrebujem aj Vašu pomoc, vážený spoluobčan. Bez Vás, Vašej podpory, Vašich nápadov, sa nedajú ani tie najlepšie predsavzatia či plány uskutočniť.

Dajme si preto spolu šancu uskutočniť to, čo chceme, realizovať to, čo sme si naplánovali. Nedovoľme, aby o výsledku volieb rozhodli rozdávané zemiaky, drevo, pozastavené exekúcie a iné hmotne cielené sľuby.

Je tu znova čas zvoliť si svoju budúcnosť. V sobotu 15.11.2014 budeme spoločne rozhodovať o tom, či v našom meste bude ďalej dominovať komplikovaná minulosť alebo dáme šancu mladosti, perspektíve, rozumu, vzdelaniu a pozitívnej energii. Nepremeškajme túto šancu.

Tak si teda spoločne uskutočnime naše predstavy a ciele...

Dušan Hlinka
Kandidát na primátora č. 1

Súvisiace články:

PR článok – platená inzercia
Pri PR článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross